Тег архиви: правила

За кои 4 работи треба да размислиме кога купуваме на попуст?

Кој може да им одолее на попустите? Излозите на продавниците велат “Повелете“, а ние девојките и жените ја прифаќаме поканата со задоволство. Сепак, на кои работи треба најмногу да размислуваме при следниот шопинг? Плати едно земи две, попусти на цени ...

Повеќе »

Шведска диета, контра-одговор на нутриционистите: Мастите не се штетни за слабеење, ниту сланината!

Во 2020 година нутриционистите најголема предност и даваат на таканаречената Шведска диета. Имено, шведските доктори дошле до заклучокот дека здравите масти како што се путерот, маслото, маслиновото масло, полномасната павлака, полномасното сирење и јогурт, како и сланината, не се штетни намирници. ...

Повеќе »

Кралското семејство и правилата за јадење на маса

Дури и на масата, кралицата Елизабета воведе правила за Кралското семејство: еве какви се правилата и како треба да се однесуваат членовите на кралското семејство кога јадат. Собирањето околу масата речиси може да се нарече официјален настан за Кралското семејство, ...

Повеќе »

5 златни правила за рамен стомак

Ни најдобрите диети често не помагаат кога станува збор за „гумите за спасување“ кои се добро сместени околу струкот и стомакот. За да ги симнете овие масни наслаги потребна е целна диета, односно цврсто придржување до неколку правила. Масните наслаги ...

Повеќе »

Правилата на Меган Маркл кои Хари мора да ги почитува

Кога нешто ќе науми, Меган Маркл тоа и ќе го оствари. Така одлучила да воведе некои правила кои Хари мора да ги почитува, па неодамна дознавме дека принцот Хари престанал да оди на лов по наредба на сопругата. Принцот Хари ...

Повеќе »

8 строги правила за гостите на свадбата на Меган Маркл и принц Хари

Од тоа каде ќе седат и што ќе облечат, поканетите на свадбата на принцот Хари и глумицата Меган Маркл, ќе мораат да следат конкретен протокол. Поранешниот „кралски“ уредник Данкан Ларкомб сведочи за тоа што смее, а што смееле, а што ...

Повеќе »

Какви правила важат за ѕвездите за настанот „Мет Гала“

Настанот „Мет Гала“ отскокнува од другите важни настани на кои се доделуваат различни награди на ѕвездите. Прво, се разликува во правилата на облекување, изборот на гардеробата за црвениот тепих (која е на зададена тема), цената за учество е повисока, и ...

Повеќе »

Еве кои правила ќе мора да ги следи Меган Маркл на својата свадба

Како што се наближува свадбата на принцот Хари и глумицата Меган Маркл, закажана за 19-ти мај, станува се појасно дека идната принцеза на денот на венчавката ќе мора да следи цела листа на правила кои ја означуваат традицијата на кралското ...

Повеќе »

„Златни“ правила за појадокот ако сакате да слабеете

Сакате да симнете неколку килограми? Тогаш не го прескокнувајте појадокот. Појадокот е најважен оброк во денот, но подеднакво важно е и што јадете за појадок. Ако сакате да ослабнете, следете ги овие три правила за појадок. Појадувајте што порано Раниот ...

Повеќе »

5 правила за паметно пакување на куферот

За да ги избегнете шегите на ваша сметка пред одморот или викендот поминат надвор од градот спакувајте се паметно, а пред да почнете да се пакувате земете предвид едно претправило: не можете цел гардеробер да го понесете со себе. Правило ...

Повеќе »