Тег архиви: предимензиониран

Само Ријана може да носи ваква комбинација и супер да и „стои“

По посетата на Париската модна недела каде ги собра сите погледи, поп дивата Ријана се врати на своите работни обврски во Њујорк. Фотографирана е на аеродромот JFK  во необична модна комбинација, која (само) таа знае вака добро да ја носи. Станува ...

Повеќе »

Време е за предимензиониран шал – модерни „ќебенциња“ што не топлат!

Големите шалови како ќебенца се задолжителен моден додаток за зима 2017/2018. Ги наоѓаме во колекциите кај лускузните модни марки, но и кај популарните „хај стрит“ бреднови. Што поголем е шалот – тоа подобро за задоволување на трендовскиот изглед. А и ...

Повеќе »