Тег архиви: предимензионирани

Листа на желби: Предимензионираните очила за сонце од MANGO

Во колекцијата за пролет/лето 2019 на Манго, најдовме впечатлив детаљ – предимензионирани очила за сонце со асиметрична форма во бледа-портокалова нијанса. За комплетен wow впечаток ги комбинираме со топ во црвена или портокалова нијанса. Бакарните очила за сонце имаат супер ...

Повеќе »

Топ 10 предимензионирани палта од зимските колекции на популарните марки

Освен што имаат модерен дизајн, предимензионираните палта се многу практични за креирање на модни изгледи во најстудените денови од годината. Најголема предност им е – што под нив може да облечете слоевите гардероба, односно повеќе топли модни парчиња. Од трендовски ...

Повеќе »

8 модели на предимензионирани обетки од MANGO

Новата колекција на MANGO ни донесе и впечатливи, големи обетки кои го заокружуваат модниот изглед и додаваат шарм во секоја модна комбинација, без разлика дали сме „кежуал“ облечени или дотерани за вечерни излегувања. Како продолжување на летниот тренд, во мода остануваат ...

Повеќе »

Топ 11 предимензионирани палта од есенските колекции на популарните модни марки

Предимензионираните палта, со макси должина и прилично широки, се во фокусот на есенските колекции. Трендот на таканаречените oversized модни парчиња е актуелен веќе неколку сезони, а очигледно ќе го гледаме насекаде и овие есен/зима. Предноста на ваквите палта е во комотноста, но ...

Повеќе »