Тег архиви: предмети

Фенг шуи: 3 работи што треба да ги исфрлите од домот, и тоа веднаш!

Кинеската филозофија наречена фенг шуи сугерира различни работи за позитивен протек на енергија, за среќа во домот и воопшто, позитивно расположение и создавање на хармонија меѓу луѓето и околината. Од бојата на влезната врата до изборот на цвеќе и поткршениот ...

Повеќе »

Временска капсула: Што криеше гардероберот на Фрида Кало

По 50 години гардероберот на Фрида Кало е отворен и на јавноста е претставено што се имало во него. Облека во силни бои, исклучителен стил, екстравагантност и посебност. По смртта на големата мексиканска уметница Фрида Кало во 1954 година, нејзините ...

Повеќе »

5 скапи нешта што не ви требаат

Навистина, зошто би ви требале? Разбираме, престиж е во прашање, а прочуените модни марки добро ја знаат таа формула и се разбира, знаат како да ја искористат. И ете изобилство од скапи, луксузни предмети со потпис од славните креатори, кој ...

Повеќе »