Тег архиви: пријатели

Шест луѓе на кои треба да им простите пред Нова година

Се ближи крајот на 2019 година и време е да размислиме за луѓето на кои треба да им простиме пред да влеземе во новата година. На родителите Секако дека не биле совршени во изминатата година, но кој е совршен? Веројатно ...

Повеќе »

Свилена марама за солзи? А што би направиле вие за вашата пријателка?

Во февруари годинава десет пријателки на 35-годишната Герди МекКен, која дознала дека боледува од рак на гради, направија неверојатно нешто. Имено, за да ја охрабрат својата пријателка која минува низ многу тежок период во животот, пријателките организирале снимање и вечера ...

Повеќе »

Тројцата модни мускетари

Кога модата е дел од едно искрено пријателство и дел од малите тајни, разговорите без крај и силните искрени насмевки. Кога модата и пријателството одат во борба заедно со вас.

Повеќе »