Тег архиви: принцеза Дајана

Дали Меган Маркл ќе носи дел од венчаницата на принцезата Дајана?

Оние кои ги следат подготовките за венчавката на Меган Маркл и принцот Хари, се прашуваат дали Маркл ќе носи дел од свадбената облека на принцезата Дајана за нејзиниот голем свадбен ден. Со оглед на тоа што деталите за облеката која ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон позираше со бебето во речиси ист фустан како принцезата Дајана

Само десетина часа по породувањето, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го покажаа нивното трето дете, позирајќи пред болницата „Сент Мери“во Лондон. На машкото бебенце сеуште не му се знае името, а се родило тешко 3,8 килограми. Интересно е што Мидлтон ...

Повеќе »

Филм за принцезата Дајана раскажан од нејзините деца Вилијам и Хари

Се очекува премиерата на документарниот филм „DIANA, OUR MOTHER: HER LIFE AND LEGACY”снимен според раскажувањата на нејзините две деца, Вилијам и Хари. Војводата од Кембриџ, Вилијам и принцот Хари, двете деца на омилената принцеза Дајана, ја раскажуваат приказната за нивната ...

Повеќе »