Тег архиви: продавница

„ProteinLab“ – нова специјализирана продавница за спортски суплементи

На 8-ми април Скопје ќе добие нова продавница, специјализирана за додатоци во спортската исхрана. На полиците на „ProteinLab“ ќе може да се најде широка палета на производи од брендовите кои се веќе докажани на глобалниот пазар на суплементи со својот ...

Повеќе »

Се отвори „Маша и Медо“ – продавница за деца!

  На голема радост на сите родители и нивните деца неодамна во населбата Аеродром се отвори продавницата за деца Маша и Медо. Место каде отсега можат да се купат производи од реномираните производители на детски колички и седишта RECARO, COSATTO и ...

Повеќе »

Поинаков шопинг во Polleo Sport со Елена Ристеска

  Еден од најголемите ланци на специјализирани продавници за спортска исхрана и опрема – Polleo Sport, в сабота ќе ја отвори втората продавница во Македонија. Од отворањето на првата продавница во мај, на компанијата Polleo Sport својата поддршка ѝ ја ...

Повеќе »

Добредојдени сте во Polleo Sport

Денес е убав ден за љубителите на здравиот и спортски начин на живот – Polleo Sport официјално ги отвори вратите на првата продавница во Македонија. Денес Polleo Sport свечено ја отвори првата продавница во присуство на голем број професионални спортисти ...

Повеќе »

Polleo Sport ја отвора својата прва продавница

  Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема Polleo Sport утре ќе ја отвори првата продавница во центарот на Скопје. На полиците на овој мултибренд продажен центар ќе се најдат производи од познатите Under Armour, Optimum Nutrition, My ...

Повеќе »

Отворена втората реновирана Телеком продавница во Куманово

Продавницата нуди интерактивен продажен концепт со мултимедијално искуство за корисниците. Македонски Телеком денеска ја пушти во употреба втората реновирана продавница во Куманово. Со реновирањето, во целост е променет изгледот на Телеком продавницата  која има сосем нов современ дизајн, а при ...

Повеќе »

LC Waikiki со 4-та продавницa: Секој заслужува да биде убаво облечен

LC Waikiki, има цел да биде еден од најуспешните модни брендови во Европа во 2023 година, проширувајќи ги своите инвестиции за 25% на интернационалните пазари, од влегувањето во 2009 година Турскиот малопродажен лидер, LC Waikiki денес ги отвори вратите на ...

Повеќе »

Шпанскиот малопродажен синџир SUITEBLANCO и во Македонија

Шпанскиот малопродажен синџир продолжува да расте во Европа и ја отвора својата прва продавница во Македонија претставувајќи ги новите, урбани и шик колекции во Скопје. SUITEBLANCO, како една од најистакнатите модни куќи во Шпанија, со растечко присуство во светот,  ја ...

Повеќе »

Кодекс на однесување во продавница кој често го забораваме

Не дека сакаме да „солиме памет“, но добро е да се потсетиме на петте основни бон-тон правила на однесување во продавница кои многумина од нас често ги забораваат. Денес кога сите некаде брзаат и се нервозни, особено кога во продавниците ...

Повеќе »