Tag Archives: профитерол

Кула од Профитероли – најпосакуваниот грандиозен кремаст десерт достапен и кај нас само во Magic Cake

Профитерол е крцкава слатка топка од тесто исполнета со ванила крем, прелиена со неодолив чоколаден сос по француски рецепт понекогаш со сладок карамел или шлаг. Ова прекрасно слатко задоволство денес се произведува во целиот свет, но секаде добива по некој ...

Read More »