Тег архиви: програма

Се што треба да знаете за BODY BARRE програмата – форма на современа физичка активност

BODY CONCEPT, секогаш во согласност со светските стандарди, ги прати иновативните програми, кои изобилуваат со трајни резултати и завиден прогрес во областа на обликување на женското тело, градејќи совршена женска линија. Денеска ќе зборуваме за една малку подзаборавена форма на ...

Повеќе »

Програма на Моден викенд Скопје, почнува денес

Денес почнува Модниот викенд Скопје, под слоганот – 10 години заедно, приказната продолжува. Честа да го овтори Модниот викенд ѝ припадна на модната дизајнерка Ирина Тошева, која воедно има и најголем број на учества на овој најголем моден настан кај ...

Повеќе »

Објавена програмата на 18-от ОФФ-Фест: 9 настапи и еден документарен филм

Традиционалниот ОФФ-Фест, што годинава ќе се одржи (во рекордни шест дена) од 3 до 8 јуни, е сочинет од 9 настапи и еден документарен филм. Осумнаесеттото издание на фестивалот ќе го отвори, на 3 јуни во МОБ, виртуозниот дует на велшката ...

Повеќе »

Објавена програмата за Health, Fitness & Wellness Expo!

22 & 23ти септември 2018, Градски Парк Скопје – терени Работнички Откако се израдувавме дека Health, Fitness & Wellness Expo се случува по четврти пат, сега може да се радуваме и на неговата богата програма. Бидете уверени дека нема да ...

Повеќе »

Програма на деветтото издание на „МакеДокс“

Деветтото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ ќе се одржи 16 до 23 август во Куршумли ан, на платото пред Музеј на Македонија и во Музејот на современата уметност во Скопје. Како и претходните години, „Маке Докс“ ќе ...

Повеќе »

Во што ќе уживаме на Моден викенд Скопје (ПРОГРАМА)

Моден викенд ја објави програмата на закажаните ревии и сатницата кога тие ќе се случуваат. Тридневните модни случувања ќе бидат во библиотеката Св.Климент Охридски во Скопје, почнувајќи од 30 март (петок) заклучно со 1 април (недела). Во продолжение, проверете во ...

Повеќе »

Фантастични 4 години на забава и шопинг во Капитол мол

Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во забава и среќа. Овој мол со секој чекор кој го презема го претвора својот топол амбиент во идеално место за сите кои сакаат добри модни ...

Повеќе »

Почетничка фитнес програма за слим&фит изглед

Почетници во фитнесот се нарекуваат сите оние кои вежбаат помалку од 6 месеци. Меѓутоа дали некој е почетник или не е, тоа е индивудуално прашање. Некои вежбаат со години без резултат, а некои напредуваат многу брзо. Како и да е, потребно ...

Повеќе »

Почувствувајте ја зимската приказна во Skopje City Mall

Овој период од годината сите ја чувствуваме еуфоријата на Новата година и божиќните празници и се радуваме на магијата на  светилките и украсите. Нашиот најголем трговски центар Skopje City Mall нуди една волшебна атмосфера за сите посетители кои ќе уживаат ...

Повеќе »

Денес и утре посетете го „Последниот двор во Дебармаалo“ и бидете дел од празната куќа полна со уметничка програма!

„Последниот двор во Дебармаалo“ на адреса Рузветова 44-А е повод да бидете дел од дводневниот настан „Еволуција на сонот“. Настанот ќе се случува два дена, на 15-ти и 16-ти октомври и осмислен е како едно спонтано дружење во кое куќата ...

Повеќе »