Tag Archives: пролет 2015

Изглед на денот: Чарлиз Терон во Изабел Маран фустан

На гостувањето во емисијата „Добро утро Америка“ глумицата пристигна облечена во шарен фустан со потпис на Изабел Маран. Изгледот го надополни со трендовска црна кожена јакна од марката Сен Лоран, сребрени обетки во форма на тријаголник од марката Џенифер Маер ...

Read More »

Како да се облечете како холивудска ѕвезда од 60-те оваа пролет

Од глава до пети во памучна ткаенина, додатоци од велур, фармерки, фолклорни везови…ова се само некои од најголемите трендови за пролет 2015 година, трeндови кои беа популарни и во 60-тите и 70-тите години. Од фустани со фолклорен принт во стилот ...

Read More »

Нова колекција на Кристијан Лубутен: Чевли во боја на вашата кожа

Промовирана е новата колекција на чевли на кралот на чевлите, Кристијан Лубутен. За разлика од претходните колекции, во оваа сите модели се во кожа боја. Пет различни нијанси на боја на кожа содржи новата колекција на чевли Лубутен, дизајнирана за ...

Read More »

Улична мода: 11 изгледи кои ќе го разбудат вашиот пролетен дух

Омилената сезона за модни експериментирања и календарски е во тек. Сосема природно, првите сончеви зраци го загреваат расположението, а улиците се претвораат во модни писти, особено за време на викендите. Често модните лекции ги добиваме непосредно, преку впечатливите девојки со ...

Read More »

Вака изгледаат новите чевли на Шарлот Олимпија

Не е некоја новост дека дизајнерката Шарлот Олимпија создава „откачени“ чевли. А нејзината нова пролетна колекција ги слави буквите. Дури и тогаш кога знаеме дека не сме во можност да дадеме 500-600 евра за пар чевличиња, секогаш уживаме да ги ...

Read More »

Пролетниот Моден викенд Скопје со поддршка против насилството врз жените

Инспирирани од кампањата  „Да ставиме крај на насилството врз жените и девојчињата –сега ! “, младите дизајнери Алмир Мили и Ивана Цветковска креираа маички кои ќе бидат презентирани во рамките на Моден викенд Скопје кој ќе се одржи од 1 ...

Read More »

Излог: 22 модели на чевли кои мирисаат на пролет 2015

Цветови и силни бои, пролетниот тренд зрачи од чевлите на познатите модни куќи кои преку нежните модели ја најавија женственоста за потоплите денови. Веселите бои на трендовските чевли не мора да се грижите да ги „спарите“ со облеката. Оваа сезона ...

Read More »

Улична мода: Фустани кои ни носат среќа!

Лелеави фустани, цветни фустани, кошула-фустани, мини фустани, црни но исклучително секси…Улиците никогаш не биле толку разиграни благодарение на девојките кои во месесот на модните ревии низ светските метрополи покажаа колку многу има стил во еден фустан. Трендовите дозволуваат најразлични комбинации, ...

Read More »

Пролет 2015: Гладијаторки, ама поразлични од веќе видените

И годинава продолжуваат варијации на тема гладијаторски сандали и чизми за сеозната пролет/лето. Неколку години последователно гладијаторките не ја напуштаат модната сцена, само се менуваат декорациите, форисрањето на рамни и практични модели, потоа враќање на потпетицата, а годинава тие се ...

Read More »

Топ 5 сенки за очи за пролет 2015

Пролетта конечно пристигна и време е да ја прилагодите шминката на сезоната и трендовите. Познатите производители на декоративна козметика веќе ги претставија новите палети на бои за пролет 2015. Доколку сакате нов и свеж изглед на лицето, побарајте ги овие ...

Read More »