Tag Archives: пролет 2015

Мажите со стил на нозете носат „Бата“: Колекција пролет 2015

Колекцијата на чевли Бата за потоплите денови пристигна во продавниците „Бата“ во Скопје сити мол и Рамстор. Широката понуда на модели ги задоволува сите вкусови и одговара на сите стилови. Почестете ги вашите нозе со удобни и тренди чевли од ...

Read More »

Улична мода: Тренди чевли за оваа пролет

Шопингот на чевли за пролетните денови е речиси како спиритуална сеанса. После интензивната зима, едвај чекаме да облечеме нежни салонки или сандали на нозете. Без разлика дали веќе имате замислено во главата чевли кои сакате да си ги купите за ...

Read More »

Обојте ја пролетта во – жолто!

Ако се уште жолтата боја ве асоцира на пожолтените есенски листови, време е да погледнете од другата страна на „паричката“. Оваа пролет жолтата облека и модни додатоци е во тренд. Жолто како сонцето! Не само што го поткрева личното расположение ...

Read More »

Што ни носи пролетниот Моден викенд Скопје

Пролетниот Моден викенд Скопје кој ќе се одржи од први до петти април ќе започне со првоаприлски моден маскенбал во клубот „Станица 26“  а ревијалниот дел ќе го отвори колекцијата на Росица Мршиќ  на третти април во катната гаража „Солунски ...

Read More »

Чевли со кои се освојува светот: Пролетта доаѓа со женската колекција на Бата!

Удобни, трендовски, изработени од врвни материјали, впечатливи, на висока или ниска потпетица, рамни, со полна пета, сандали, кломпи, елегантни, за дневни или вечерни прилики, непогрешливи за на работното место, доволно откачени за да ги соберат погледите на улицата, накусо – ...

Read More »

Колекција пролет 2015 со потпис на Џесика Симпсон

Изгледа дека Џесика Симпсон е во зенитот на кариерата. Вљубена и мажена, со две прекрасни деца, фантастично изгледа, и води успешна модна компанија. А кога сме кај модата, сте ја виделе ли нејзината колекција за пролет 2015? Колекцијата е извонредна! ...

Read More »

5 начини како да носите тексас јакна оваа пролет

Нова пролет, нови трендови. Ако се мислите каква тексас јакна да си купите, еве што велат трендовите. „Преголема“ јакна. Поточно, доволно голема за да изгледа како да е позајмена од вашето момче. Одлично одговара со џемпер под неа, но не ...

Read More »

Трендови на шминка за пролет 2015

Оваа пролет во однос на шминката нема во многу нешта да се разликува од минатата, но ако сакате да бидете во чекор со трендот ставете го акцентот на портокаловите нијанси. 1. Кармини во портокалова или розова боја. 2. Што помалку шминка, ...

Read More »

Насликан или со вез, неконвенционалниот џинс е „маст хев“ за пролет/лето 2015

Насликан или со вез, може и намерно закрпен, ваквиот неконвенционален џинс носи супер-расположение не само за оние кои го носат, туку и оние кои гледаат во вас додека го носите. Украдете го вниманието оваа пролет! Одморете ги намерно искинатите фармерки ...

Read More »

Колекција пролет 2015: Со чевлите на Кристијан Лубутен и во када

Во пролетната колекција на Критијан Лубутен не може а да не се вљубите на прв поглед. Најелегантните чевли во светот препознатливи по црвената позадина никогаш не биле поженствени како во пролетната колекција. Новата колекција „лубутенки“ носи неодоливи модели кои дамите ...

Read More »