Tag Archives: пролет 2015

Машка линија Springfield пролет 2015

Лежерна и урбана колекција, за мажи со стил. Надвор од канцеларија Црната и сивите нијанси во комбинација со бела боја, го доживуваат својот ‘come-back’.  Лежерен и урбан стил со доза на спортски елементи. Црна бомбер јакна, бела блуза со блуриран ...

Read More »

Најновите видеа на Прада како секвенци од филм на Хичкок

Видеата кои ја претставуваат пролетната колекција на Прада, во кои главна улога имаат трите убавици Гема Вард, Џулија Нобис и Ине Нифс, оставаат без здив. Пред објективот на Стивен Мејсел во три различни видеа кои преминуваат од црно-бело во колор, ...

Read More »

Златната доба на Бејрут и семејниот албум на Ели Сааб преточени во колекција

„ Тогаш, Бејрут изгледаше како постојано да е украсен со забава која никогаш нема да заврши.” Ако се прашувате од каде инспирацијата на Ели Сааб за прекрасната пролетна колекција, одговорот е Бејрут. Либанскиот дизајнер се посвети на будењето на сеќавања ...

Read More »

Кога Кара Делевињ рекламира накит…

За рекламната кампања на Џон Харди, топмоделот позира за да ја претстави пролетната колекција на луксузната марка. Романтично будење на Бали во вилата со базен, облечена во лесна бела блузичка и бикини, Кара Делевињ се „тркала“ во креветот покажувајќи ги ...

Read More »

Александар Ванг од приватните забави направи секси кампања

Не е некоја тајна дека Александар Ванг сака да се забавува, па не не чуди што неговата најнова кампања е инспирирана од приватните забави. За разлика од другите рекламни кампањи во кои пролетта насекаде се чувствува, модниот дизајнер Александар Ванг ...

Read More »

Враќање на романтичните, бели, долги венчаници

По разните експериментирања со боите, должините и формите, познатите модни куќи се вратија на класичните, долги и бели венчаници кои ќе бидат тренд во 2015 година. Како детаљ е присутна тантелата, но и велот кој доминара во повеќето колекции. Еве ...

Read More »

После зимата секогаш доаѓа пролет: Џон Галијано се врати!

Маргиела Пролет 2015 После дождот секогаш доаѓа сонце. Ако не верувате во оваа изрека, погледнете во Џон Галијано. По четири години во егзил откако беше отпуштен од „Кристијан Диор“, 54-годишниот дизајнер официјално се врати на модната сцена со своето деби ...

Read More »

Пролет 2015 со Марјан Пејоски: Античка и модерна колекција истовремено

Модната марка КТЗ (KTZ) со седиште во Лондон ја распламти модната игра на неодамнешната лондонска модна недела презентирајќи ја колекцијата за пролет/лето 2015 година. Главната тема беше играта со белата и црната боја преку принтот, геометриските форми, впечатливите огромни ѓердани ...

Read More »

Светото срце на Долче и Габана: Дали е ова најженствената колекција која до сега сме ја виделе?

Кога Сицилија и Шпанија ќе се сретнат на модната писта резултатот е прекрасна мешавина на сензуална црвена, црна и бела боја која го нагласува женскиот огнен дух и моќта на женственоста. Долче и Габана ја претставија колекцијата за пролет/лето 2015 ...

Read More »

Пролетната колекција на Александар Ванг во пред-продажба

Дел од колекцијата на Александар Ванг за пролет 2015 е достапна во пред-продажба до 22 септември. На неодамна одржаната модна недела во Њујорк, Александар Ванг импресионираше со таканаречената енергетска колекција за следната пролет, а дел од колекцијата е веќе во ...

Read More »