Tag Archives: пролет 2017

Обетките од MANGO се Инстаграм ѕвезди!

Обетките од новата колекција на Манго станаа опсесија на многу модни блогерки и девојки кои ја следат модата. Од неодамна тие станаа вистински Инстаграм хит. И без сомнение, пролетната колекција на накит, особено на обетки, од Манго се издвојува како ...

Read More »

5 неодоливи кимона од Манго

Женствените кимона од свила или сатен се актуелни во пролетните колекции кај луксузните модни марки, ги сретнуваме кај Атико, Долче и Габана и Прада, во различни должини и со различни принтови, меѓу кои доминираат цветните. Прекрасни кимона најдовме и во ...

Read More »

9 модели во маслино-зелена боја од Mango и &Other Stories

Маслино-зелената боја се наметнува и за сеоната пролет/лето 2017. Не само што одговара на секаква нијанса на тенот, туку е и лесна за комбинирање со другите бои, како и со парчиња од тескас. Потсетува на сафари стилот, чие враќање го сакаме ...

Read More »

Платформа манија – На сандали повисоки за десетина сантиметри

Ако сте во потрага по чевли кои се комотни, стилизирани и во можност да додадат неколку сантиметри на вашата висина, истенчувајќи ја на тој начин и фигурата, одговорот за вас е чевли на платформа. Од оние со „нормална“ височина до ...

Read More »

Носиме карнери оваа пролет/лето 2017

Модата со карнерите започна од „спуштените раменици“ и многу малку време требаше за да се прошири на блузите, кошулите, сукњите и фустаните, па дури и на чантите и сандалите. Доминираше на модните писти на ревиите на Мајкл Корс, Хаус оф ...

Read More »

8 симпатични ретро фустанчиња од пролетните колекции

Фустанчиња кои не потсетуваат на оние кои некогаш ги носеа нашите баби – баш шизички! Сезонава ваквите фустанчиња се присутни кај некои од популарните модни марки, и со задоволство би ги облекле. Меѓу луксузните модели убава понуда имаат колекциите на ...

Read More »

Трендови: Чевли со коцкаста потпетица

Во тековната сезона и летната сезона пред нас, модерни се чевлите и сандалите кои имаат дебела коцкаста потпетица. Присутни се речиси во сите пролетни колекции на луксузните модни марки, од Фенди преку Прада до Валентино. Инспирирајте се од новите модели ...

Read More »

5 кежуал модни комбинации од Х&М

Подготвени сме за новите сезонски трендови со Х&М. Шведската модна марка го претставува пролетниот стил со новиот тренди водич „Divided“. За рекламната кампања позира Фрида Асен. Впечатливо е што во сите модни комбинации патиките имаат важна улога. Од искинат џинс ...

Read More »

Пролетта е најубава со Carter`s: Погледнете ја новата колекција!

Од карирани кошулчиња за најмалите до сетови со шорцеви за поголемките фраерчиња, а за девојчињата – хеланки со цветен принт и фустанчиња кои „се вртат“ – новата колекција на Carter`s ги содржи сите нијанси на пролетта и целата радост на ова ...

Read More »

11 пролетни сукњи што со задоволство ги носиме и лесно ги комбинираме

Пролетните колекции на популарните модни марки нудат разноличност на модели на миди и макси сукњи. Во колекцијата на Манго најдовме покласични модели кои се совршени за на работното место или пак, за вечерни излегувања, додека во колекцијата на Pull & ...

Read More »