Тег архиви: пролет 2018

5 модели на сандали од новата колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti и оваа година лансираше сандали во карактеристичниот стил на оваа модна марка – елегантни и трендовски. 5 модели на сандали од новата колекција на Massimo Dutti ни го привлекоа вниманието. Сите, поради практичната потпетица, се пригодни за носење и ...

Повеќе »

Минималистички пролетни модни изгледи од Zara

Модната марка Зара во најновата фотосесија снимена под жешкото сонце на Палм Спринг, Калифорнија, ни ги претставува трендовите за пролет/лето 2018. За рекламната кампања насловена Behind the Desert е ангажирана моделот Биргит Кос, која позира презентирајќи ни минималистички стил за ...

Повеќе »

Sunshine Essentials: H&M ни носи нови модни изгледи за „кежаул“ пригоди

Време е да почнеме да мислиме на гардеробата за потоплите денови. А кога станува збор за пролет 2018, модната марка Х&М има одговор за „кежуал“ модни изгледи. Новиот тренди водич на шветскиот моден гигант Х&М е насловен ‘Sunshine Essentials’ и ...

Повеќе »

Pop Heart: 5 колоритни пролетни модни изгледи од H&M

Внесете колоритност во вашиот гардеробер за пролетните денови со новите модни парчиња од H&M. Шведската модна марка го лансираше новиот тренди-водич за пролетната сезона, насловен „Pop Heart“. Продолжувајќи го трендот од Divided колекцијата, H&M ни нуди живописни модни парчиња, како и ...

Повеќе »

Хит сандали од Zara за пролетната сезона

Подготвени сте за пролетно обновување на гардеробата, поточно на обувките? Зара во пролетната колекција нуди интересен чифт сандали во форма на ниски чизмички. Дизајнот е толку интересен што не е чудо што овие сандали за кратко време станаа хит. Благодарение ...

Повеќе »

Ваква весела пролет ни носи &Other Stories

Модната марка &Other Stories пријатно не изнендува со разиграна пролетна колекција инспирирана од уличната мода. Колекцијата е претставена преку тренд-водичот насловен „Café Society“, а акцентот е на урбаниот шик стил. Од цветни фустани и блузи во нагласена жолта нијанса до трендовски ...

Повеќе »

11 нови пролетни изгледи од H&M инспирирани од уличната мода

Пролетната сезона и официјално е тука, а H&M ни носи нови модни изгледи. Новиот тренди водич е насловен „Street Style“, а фокусот е на „лесната“ гардероба за пролетни прошетки. Цветниот принт е доминантен, го има и на фустаните, на блузите како ...

Повеќе »

Springfield пролет: Принтови, лесни материјали и многу боја. Пролетта доаѓа полна со нови трендови!

Springfield ja започнува сезоната со комплетно редизајнирана продавница во Skopje City Mall која се отвора во среда на 21.03.2018. Изгледот на продавницата ги следи најновите трендови во дизајнот на продажен простор и е вистински чекор напред во креирањето на уникатно ...

Повеќе »

Најпродавано модно парче од MANGO за пролет: Кошула-фустан во маслинеста боја

Mango има нов бестселер. Станува збор за кошула-фустанот во маслинеста боја, кој веќе е на листата на најпродавани модни парчиња за сезоната пролет/лето 2018. Фустанот во „милитари“ стил, со ремен на струкот, брзо ги освои срцата на гратските девојки. Практичен ...

Повеќе »

Топ 10 сандали на висока потпетица од новата колекција на ZARA

Во пролетната колекција Зара ни носи елегантни сандали со нагласени детаљи и принтови. Па, сите оние кои ја сакаат високата потпетица и екстравагантниот стил имаат можност да си го најдат својот чифт од соништата. Трендовските сандали се најчесто високи до ...

Повеќе »