Tag Archives: пролет/лето 2017

Време е за паметен шопинг – Попусти до 50 отсто во ORIGINAL MARINES

Во брендираната продавница за деца ORIGINAL MARINES лоцирана во Скопје Сити мол, во тек се попустите од 50 отсто на гардеробата од пролетната и летната колекција 2017. Од ORIGINAL MARINES не информираат дека се во очекување на новата колекција. Во меѓувреме, искористете ...

Read More »

10 најпопуларни машки фризури за пролет/лето 2017

Момци, доколку барате инспирација за нова трендовска фризура, тука сме да ви помогнеме. Според светските трендови, актуелен победник е минималистичкиот стил на кратка коса со изглед на влажен финиш. Во мода за сезоната пред нас е странично (високо) истрижаната коса со ...

Read More »

10 мини чантички од популарните модни марки

Чантичката го дава последниот „допир“ на модниот изглед, па оттука внимателно ги избираме. Правило на оваа сезона е дека нема потреба нијансата на чантата која ја носиме да биде во согласност (во ист тон) со чевлите или ременот, напротив модерни ...

Read More »

15 модели на комбинезонки што со задоволство ги носиме

И во сезоната на потоплите денови комбинезонките не излегуваат од мода. Позната е нивната предност – ги облекуваме и веќе сме дотерани, без да размислуваме со што да ги „спариме“. За пролет/лето акцентот е ставен на комбинезонките кои се со ...

Read More »

„Little Character Set“- Нова весела колекција од Carter`s

За потоплите денови Carter`s ни нуди весела колекција насловена „Little Character Sets“ за дечиња од 0 до 24 месеци. Боди со трендовски риги, комотни панталончиња со апликации од животинчиња од морскиот свет, весели комбинации на бои и принтови, а тука ...

Read More »

12 најубави цветни кимона од пролетните колекции

Тоа прекрасно романтично ориентално модно парче – кимоното, на наше огромно задоволство го наоѓаме во пролетните и летните колекции на популарните модни марки. Застапено е во различни должини, со цветни апликации и главно во пастелни нијанси, а годинава го комбинираме ...

Read More »

11 рамни сандали од MANGO за пролет/лето 2017

И оваа година, за потоплите денови, популарниот шпански бренд MANGO ни нуди различни модели на рамни сандали кои се погодни за кежуал излегувања. На наше задоволство, тука е моделот со помпон додатоци. Освен класичните нијанси, присутна е и црвената боја која ...

Read More »

Пролетна колекција од Weekend Max Mara: Сите актуелни тренови на едно место!

Сите трендови за пролет/лето 2017 година ги најдовме во модните парчиња на колекцијата од Weekend Max Mara. Вертикални и хоризонтални риги кои се комбинираат во единствен моден изглед, цветни принтови, кошули без ракави со романтични карнери, но и кошули во машки ...

Read More »

Шармантна колекција од Reserved за пролет/лето 2017

Шармантна колекција со спортски дух и препознатлив италијански стил за оваа сезона ни носи Reserved. Главниот слоган на колекцијата е различност. Модните парчиња зрачат со самодоверба, а акцентот е на спортските трендови, но секако тука се и елегантните комбинации. Всушност, оваа ...

Read More »

Нова колекција од Bershka за музички фестивали и летни журки

По примерот на другите модни марки кои лансираа колекции наменети за фестивалските денови, и Bershкa ни носи модни парчиња кои се прилагодени за стилот на журките под отворено небо. Од разиграни фустанчиња во кежуал стил до тексас модели со везени ...

Read More »