Tag Archives: Пролет

Бела Хадид и Ирина Шаик во новата кампања на Versace

Италијанската модна марка Версаче ја објави рекламната кампања за сеозната на првите топли денови – пролет 2019. Фотографирана од Стивен Меисел, главни лица се топ моделите Бела Хадид и Ирина Шаик. На групните фотографии тие се во друштво со Ријан ...

Read More »

MANGO ги претстави пролетните трендови, еве што ќе носиме во новата година

Можеби пролетта ви изгледа далеку, но добро е да „фрлиме“ поглед на модните парчиња кои ќе ги сакаме (и носиме) догодина, кога температурите ќе станат многу попријатни. Популарната шпанска модна марка Манго ги претстави трендовите за пролетната сезона. Во центарот ...

Read More »

Како пролетното сонце делува на нашата кожа?

Во текот на целата година нашата планета кружи околу сонцето и од него ја црпи животната енергија за сите живи суштества на земјата. Сите ние уживаме во благодетите на сончевата енергија, која зависно од годишното време е појака или послаба. ...

Read More »

15 највпечатливи модни парчиња од пролетната колекција на Liu Jo

Во пролетната колекција на Liu Jo доминираат слатните и розовите нијанси, но и класичната црна боја која гарантира елегантен изглед. Сите модели носат шармантна софистицираност, а фокусот на кроевите е на нагласување на женственоста. За дневна комбинација го одбираме фустанот со ...

Read More »

Три модни парчиња од Zara за свежа пролетна модна комбинација

Пролетната колекција на Зара ни донесе модели инспирани од далечните патувања, етно мотиви и „tribal“ обележја.   Во колекцијата доминираат живите бои, миксот од принтови и шаренилото. Од понудата, посебно внимание заслужува „patchwork“ фустанот во нијанси на црвена, розова и жолта. ...

Read More »

10 нови, пролетни модни изгледи од H&M

Со почетокот на пролетната сезона, H&M ни носи разиграни дизајни, одлични за дневни излегувања и пролетни забави. Шведската модна компанија овојпат акцентот го става на спортско-елегантни изгледи со секси детаљи. Во центарот на вниманието се фустанчињата во жива, портокалова нијанса и ...

Read More »

Подготвени за патување со H&M: 5 свежи кежуал изгледи

Кога станува збор за „кежуал“ модни изгледи, модниот гигант H&M постојано ни нуди свежи идеи и одлични инспирации. Модната марка H&M го лансираше новиот тренди водич насловен „Диви во срцето“. Модните парчиња од новата колекција ги презентира моделот Луна Бил. Кампањата е ...

Read More »

6 модни изгледи од H&M совршени и за деловна атмосфера

H&M ни предлага шик модни изгледи со новата пролетна колекција. Целиот фокус е на пролетната сезона и пријатното време, а повеќе од овие модни комбинации се совршени и за деловна атмосфера. За кампањата на H&M позира моделот Биргит Кос. Во новите ...

Read More »

Хороскоп за пролет 2018: Што ќе им донесе на хороскопските знаци сезоната на потопли денови

Уште малку до официјалното пристигнување на пролетта, па веројатно сте љубопитни што ова убаво годишно време вам добро ќе ви донесе. Работите нема значајно да се сменат за ОВНОВИТЕ во следните пролетни месеци. За нив, 2018 година е година на битки, ...

Read More »

Пролетни алеригии и лекување на природен начин

Пролетта за најголем дел од нас е вистинско задоволство, но сепак оние кои имаат пролетни алергии не се радуваат толку на оваа сезона. Од година в година бројот на луѓето кои страдаат од пролетна алергија се зголумува. Како да си ...

Read More »