Tag Archives: Пролет

Топ 5 модели на чевли со стабилна потпетица од пролетната колекција на Zara

Zara ни носи елегантни и класични модели на чевли на умерено висока потпетица во пролетната колекција. Благодарение на меката кожа и стабилната потпетица, чевлите се совршени за деловна атмосфера, додека благодарение на класичните и неутрални нијанси – лесни се за ...

Read More »

Топ моделот Роми Стрејд ја претстави пролетната женска колекција на Hugo Boss

Холандскиот супермодел и ангел на Викторија сикрет, Роми Стрејд, е лице на рекламната кампања на Hugo Boss за колекцијата пролет 2018. Германската модна марка Hugo Boss ја лансираше кампањата насловена Summer of Ease за пролетната колекција. Друштво на Стрејд во кампањата и прави ...

Read More »

Пролет во точки и риги: Претставена е пролетната колекција на Zara

Со едиторијалот насловен „Let the good times roll“, модната марка Зара ја претстави колекцијата пролет 2018 година во која доминацијата ја имаат точките и ригите. Дел од новата колекција е веќе пуштена во продажба. Изобилство од „неочекувани“ модни коминации гледаме ...

Read More »

Springfield ни носи весела пролет: флорални и тропски принтови и пастелни нијанси

И како едвај да не ја чекаме пролетта! Модната марка Springfield ни најавува супер расположение благодарение на модните парчиња кои ни ги носи, а на кои доминираат цветните мотиви, пеперутките, тенките риги, тропските притеви…, и преубави нежни нијанси. Од материјалите пак, ...

Read More »

Пролетни ниски чизмички со шарен принт – едвај ги чекаме!

Додека ја чекаме пролетта, еве да се обидеме предвреме да ја донесеме во градот, барем преку модните парчиња. Цветните фустани се секако на прво место, но заедно со нив доаѓаат и шарените чизмички со висина до глуждовите. Од чизмички со ...

Read More »

10 слатки модни изгледи од пролетната колекција на Pull&Bear

Младите можат да уживаат во кежуал стилот кој ни го носи популарната модна марка Pull&Bear. Од фустанчиња со карнер и цветен принт до искинат џинс и предимензионирани тексас модели, модните парчиња за пролет/лето лесно се комбинираат и со костими за капење. ...

Read More »

Spring Fest – Расцутена пролет со MANGO

Новиот едиторијал на Манго е насловен Spring Fest, а претставени се модните парчиња на кои доминира цветниот принт и цветните везови. Мотивите на флора и фауна се подеднакво весели. Особено ни се допаѓаат сатенските комплетчиња во пижама стил за дневни комбинации. ...

Read More »

Време е за патики! Еве каде ќе ги најдете најфраерските

Пролетта е вистинско време за нов чифт патики. Спојот на удобноста и стилот секогаш ни е најважен во изборот на обувки – а патиките се извонреден избор! Годинава, патиките како никогаш претходно да не биле толку фенси, во силни бои ...

Read More »

Женска колекција од HUGO BOSS: Живи бои и весели принтови!

Интензивни бои, разиграни принтови, меки линии и врвни материјали – откријте што ни носи новата колекција на Хубо Бос за сезоната пролет/лето 2017. За потоплите денови Хуго Бос го форсира лежерниот дамски стил, а колекцијата е инспирирана од британскиот поп-арт. ...

Read More »

Моден викенд Скопје: Прв ден

Со најновите креации за пролет/лето 2017 на Јована Филиповиќ поддржана од „Пелистерка“, беше отворен петнаесеттиот Моден викенд Скопје, вчеравечер во салонот „Порше Македонија“. „Жената е како водата. Едноставна, единствена, ладна, мирна, брановита. Наизглед мирна, а незамисливо моќна. Токму таква е ...

Read More »