Tag Archives: Пролет

Цветни трендови од Х&М за пролет/лето 2017

За новата рекламна кампања на Х&М позираат топ моделите Тејлор Хил и Фредерик Софи. Во новата колекција акцентот е ставен на пастелните бои и флоралниот принт. Од цветни фустанчиња до свилени блузички, еве што ни носи Х&М за потоплите денови.

Read More »

Топ 3 модни парчиња со цветен принт од новата колекција на Massimo Dutti

Нова префинета модна сезона ни носи пролетната колекција на Massimo Dutti. Модните парчиња од колекцијата се дизајнирани за секојдневно носење, од утро до вечер. Во фокусот се „palazzo“ панталоните со висок струк, сукњите на врзување и цветните модни парчиња. Од материјалите ...

Read More »

Романтична, стилизирана и секси пролет со новата колекција на women’secret

Пролетта во women’secret ни носи парчиња за двојна употреба. За романтичните денови и вечери тука се софистицираните парчиња во пастелни тонови, како и прилагодливи парчиња со тантела и провидни делови, за домашна атмосфера – стилизирани удобни модни парчиња, додека парчињата ...

Read More »

По комбинезонки за дечиња само во Carter`s

Пролетната колекција на Carter`s ни донесе и преслатки комбинезонки за момчиња и девојченца со големини од 3 до 12 месеци. Моделите се различни, со долги или пак куси ракави, со качулка или без неа, со весели дензени – риги, цветчиња, ...

Read More »

Пролетна колекција на Liu Jo: Тантела, живи бои и тесни фармерки

Топ моделите Џасмин Тукс и Марта Хант позираат во кампањата за колекцијата на Liu Jo за пролет/лето 2017. Двата ангела на Викторија сикрет (Тукс и Хант) годинава ги наследија ангелите Карли Клос и Џордан Дан кои беа заштитни лица на ланската ...

Read More »

H&M ни носи нежна пролетна колекција

Пролетната колекција на H&M ни носи толку нежни модели што едвај ја чекаме пролетта! Модните парчиња во кежуал-шик стил ги претставува моделот Саша Пивоварова. Доминира спортскиот стил и пастелните бои, а во тренд- водичот насловен „8 Trends to Try Now“ најмногу ...

Read More »

4 природни лекови против пролетна алергија

Пролетта за најголем дел од нас е вистинско задоволство, но сепак оние кои имаат пролетни алергии не се радуваат толку на оваа сезона. Од година в година бројот на луѓето кои страдаат од пролетна алергија се зголумува. Како да си ...

Read More »

Среќна модна пролет со моделите од Carter’s

Првите пролетни денови се вистинско време кога го средуваме и прочистуваме гардероберот и си купуваме ново парче облека за нас и за нашите најдраги. Кога се најмалите во прашање, да ви го заштедиме времето, пролетната колекција на Carter’s е извонредна. Весели ...

Read More »

Нова колекција на Икеа за љубителите на минимализмот

Доколку сте подготвени за пролетно разубавување на домот, новата колекција на Икеа можеби ќе ги задоволи вашите барања. Колекцијата насловена VIKTIGT е минималистичка. Колекцијата е реализирана во соработка со познатата шведска уметница Ингегерд Раман која е специјализирана за работа со ...

Read More »