Tag Archives: Пролет

7 најголеми трендови од Модната недела Њујорк пролет 2016

Септемврискиот моден маратон продолжува во Лондон, Милано и Париз, но најголемите трендови за следната пролет веќе ги видовме на Модната недела Њујорк. Се разбира, листата ќе ја дополниме кога ќе завршат сите ревии и во другите три метрополи, а сега ...

Read More »

Црвен тепих: Фан Бинбин кралица на пролетта во Маркеза

Ризичен избор, но кој ризикува тој и добива – аплауз. Кинеската глумица Фан Бинбин на премиерата на филмот „Мед Макс“ пристигна како вистинска кралица на пролетта. Со круна од цветови на главата дизајнирана од „Ралф енд Русо“ и бел фустан ...

Read More »

Пролетна нега на лице: Крема, маска и серум за вашиот тип на кожа

За да ја освежите и нахраните вашата кожа која во текот на зимата претрпе влијанија на ветар и студ, неопходна е пролетна нега – крема, маска и серум. Како да ја одберете вистинската крема за лице Сува кожа – бара ...

Read More »

Има многу причини зошто го сакаме Hugo Boss: Колекција пролет/лето 2015

Светот на музиката ги содржи правилните состојки за софистициран и лежерен начин на облекување. BOSS ја гради последната колекција околу оваа инспирација во која формалниот се комбинира со реласкираниот стил на урбана средина.  Од половично обрабени до тесно кроени палта ...

Read More »

Пролет со Алшар: Лежерни и лелеави фустани во кои ќе посакате да танцувате

Ако некој сеуште не верува дека пролетта е тука, на нашите улици, иако календарски е веќе пристигната, можеби ќе го премисли само еден поглед на новата колекција на Силвија Михајловска. Само дел од моделите се  претставена преку оваа фотосесија на ...

Read More »

Пролетен тренд на огромни цветови, инспирирајте се како да ги носите

Цветните дезени се модерни, што повпечатливи и поголеми толку помодерни. Огромни цветови на облеката видовме во колекциите на познатите модни дизајнери за време на модните недели во Њујорк, Милано, Париз и Лондон. Ако моделите се уште и инспирирани од 70-те ...

Read More »

Пролет во духот на 70-те години

Потоплите денови ќе не вратат во минатото, а очекувани трендови на улиците се широките панталони, комбинезоните и хипи фустаните. Веројатно забележивте дека добар дел од колекциите за пролет 2015 се инспирирани од 70-те години. Од Гучи до Пучи, стилот на ...

Read More »

Пролетта е насекаде: Фотографии кои ќе ви ги разбудат сите сетила

Цвеќиња, ридови, зелени шуми и полиња кои ни предизвикуваат визуелна стравопочит. И како да не сме восхитени од природата во пролет, од нејзините бои и убавина, од силата на обновувањето на циклусот на животот која е карактеристична за оваа исклучителна ...

Read More »

Топли денови, ведро небо и Македонките ја најавија пролетта

Убавите водителки со своите свежи и лесни модни комбинации веќе ја најавија пролетта. Улиците се раздвижија, кафулињата се наполнија, првите сончеви зраци ги испровоцираа девојките во градот да ги остават дома капутите, a главниот збор сега го имаат мини сукњите, ...

Read More »