Tag Archives: пролет/лето 2014

Весела колеција на Лубутен за љубителките на слаткиот изглед: Доволно слатки да ги изедеш!

Неочекувана и многу весела колекција на чевли и чанти пристигнува од работилницата на Кристијан Лубутен наменета за сезоната пролет/лето 2014. Ако сте љубителка на бонбончиња, ова е вистинскиот избор. Францускиот дизајнер на чевли овојпат си поигра со фантазијата на многу ...

Read More »

Кој рече дека Армани е „пресолен“ еве можност да се премисли…

Армани ја лансираше колекцијата на чанти достапна за секој џеб и вкус. Италијанскиот моден креатор ги почести своите обожаватели со нова линија на чанти која е најавена како достапна за сите оние кои немаат (по)длабок џеб, а сакаат да носат ...

Read More »

Со краток филм Гучи го најавува трендот што ни го препорачува

Новата колекција на Гучи за пролет/лето 2014 е претставена преку крат0к филм. Главните улоги ги имаат Аманда Велш, Елизабет Ерм, Лука Тил Сташеит и неодоливиот херој на машката мода Томасо Де Бенедиктс. Речиси филмските сцени кои потсетуваат на „Кил Бил“ ...

Read More »

Дали е ова најубавата колекција за пролет/лето 2014?

Импресивните креации, очила за сонце, чевли и модни додатоци ни го кренаа расположението. Оскар де ла Рента е едноствано незаменлив со она што ни го нуди за потоплите денови. Женственоста на прво место! Елеганцијата рака под рака со неа. Емили ...

Read More »

Највеселото видео за пролетната и летната мода ни доаѓа од Прада

Во помалку од две минути модната марка Прада ни ги претставува трендовите за пролет/лето. Пред објективот на Стивен Меисел позираат 12 убавици, а целта е да се претстави новата колекција во која доминираат веселите бои и навидум невозможните комбинации кои ...

Read More »

Колекциите Гес и Гес бај Марчијано за пролет/лето пристигнаа во Скопје

Колекцијата за потоплите денови на Гес и Гес бај Марчијано (Guess & Guess by Marciano) можат да се најдат во продавницата Фешн&френдс (Fashion&Friends). За пролет/лето 2014 Марчијано нуди сензуална и свежа колекција која изобилува со современи елементи. Графичките принтови на ...

Read More »

Новата женска колекција на Спрингфилд за пролет/лето 2014

Новата колекција на модната марка Спрингфилд (Springfield) за потоплите денови е веќе во продавниците. Како и секоја сезона така и оваа, низ колекцијата на шпанскиот бренд за жени и мажи Спрингфилд (Springfield) се провлекуваат повеќе теми и лајт мотиви. Трендовите се присутни, но зачинети ...

Read More »

Егзотика и бои од Прабл Гурунг за пролет/лето 2014

Американскиот моден креатор со непалско потекло Прабл Гурунг ја претстави кампањата за колекцијата пролет/лето 2014 во која главната улога ја има Лија Кебеде. Убавицата од Етиопија Лија Кебеде е главен лик во кампањата на Прабл Гурунг, креаторот кој од 2009 ...

Read More »

Моден викенд Скопје го најавува 9-то издание

Подготовките на априлското 9-то издание на Моден викенд Скопје започнаа со фотосесија за новиот имиџ кој ќе ја следи сезоната пролет/лето 2014. Во новата сезона Моден викенд Скопје ќе ги обедини природата која во денешно време повеќе не е статична, ...

Read More »

Отсуство на инспирација или повторување на лекцијата? Што ни носи Кавали за потоплите денови

Исто што и лани. За новата колекција пролет/лето 2014, италијанската модна куќа Кавали повторно ја лансира Лав Револушн линијата. Ако не ја научивте наизуст минатата година, еве ви шанса да го повторите материјалот. На изненадување на своите фанови Роберто Кавали ...

Read More »