Tag Archives: пролет/лето

Не пропуштајте го единствениот попуст до 30% на колекција пролет/лето во ORIGINAL MARINES

Убави вести ви носиме од ORIGINAL MARINES на прагот на летото: Колекцијата со нови модни парчиња дизајнирани за актуелната сезона пролет/лето 2020 сега е достапна со попуст до 30 отсто. Не ја пропуштајте убавата можност за паметен и квалитетен шопинг. Изненадете ...

Read More »

Бела Хадид и Лила Мос ја претставуваат пролетната колекција на Miu Miu

И овојпат дизајнерите на италијанската луксузна модна марка Миу Миу ја покажаа својата оригиналност и италијански шарм преку креациите дизајнирани за сезоната пролет/лето 2020.Главни лица во кампањата се супермоделот Бела Хадид и ќерката на Кејт Мос, Лила Мос. Друштво им ...

Read More »

Кендал Џенер е ѕвезда на новата кампања на Liu Jo

За колекцијата пролет/лето 2020 на италијанската популарна модна марка Liu Jo, главна ѕвезда е супермоделката Кендал Џенер.  Италијанската модна марка Liu Jo (достапна и кај нас), го прославува својот 25.роденден со нова колекција дизајнирана за потоплите денови. За специјалната пригода ангажирана е Кендал ...

Read More »

Матурантки, погледнете ги овие чипкасти фустанчиња од пролетните колекции

Матурантките имаат предност, па затоа ним им се обраќаме. Иако ваквите чипкасти фустанчиња со задоволство ќе си ги носиме и ние во сезоната на потопли денови. Годинава во пролетните колекции на популарните хај-стрит модни марки, лесно ќе најдете соодветно чипкасто ...

Read More »

Во Carter`s пристигнаа нови модели од колекцијата пролет/лето 2017

Нови модели од колекцијата за деца наменета за пролет/лето веќе пристигнаа во продавниците  Carter`s.  За девојченцата – тука се модерните фустанчиња на риги со панделка на струкот, за момченцата пак, голем избор на кошули во комбинација со панталони. За моментите на ...

Read More »

Пролет 2015: Тие прекрасни, весели модни додатоци Бата

Чадори, чанти, паричници, марами…се што ви е потребно за заокружување на комплетниот стил, може да најдате во новата колекција на Бата. Широката понуда на Бата модни додатоци за претстојната сезона е веќе достапна во продавниците на Бата. Моделите се трендовски, актуелни ...

Read More »

Бунтовнички дух во машката колекција за пролет/лето 2015 на REPLAY

Во машката колекција на Риплеј за сеозната пролет/лето 2015 се забележува влијанието на бунтовничкиот дух и трките со автомобили специфични за 50-тите години, претставени преку употребата на тексас и кожа, дополнети со избледен ефект на боите и сурферски изглед типичен ...

Read More »

Ревија на Манго во Барселона: Колекција пролет/лето 2015 инспирирана од 70-те години

Завчера во Барселона MANGO презентираше дел од новата колекција на петнаесетото издание на модното шоу “080”. Над 800 гости присуствуваа на ревијата, која се одржа во впечатливиот Морски музеј во Барселона. Инспирацијата од 70-тите години беше очигледна кај сите парчиња од ...

Read More »

Манго пролет/лето 2015: Трендовите не враќаат во 70-те

Силуетите се во контраст со кројот кој ги истакнува тесните сакоа, како и бермуди со долг блејзер со материјал како природна напа.   Понатаму, кафтанот и стандардните миди-сукњи го зацврстуваат овој боемски и лежерен стил со кафени и црни тонови. ...

Read More »

Машка колекција на Спрингфилд за пролет/лето 2014

Новата машка колекција на модната марка Спрингфилд (Springfield) за потоплите денови е веќе во продавниците. Целосно бело Природен пристап кон машката секојдневна облека. Белата и неколку нијанси на бежова боја доминираат, а се балансирани со сиви и сини нијанси. Избелувањето ...

Read More »