Тег архиви: прстен

Вереничкиот прстен на Кети Пери е сосема неконвенционален

Кети Пери е позната по својот чуден, ДНК-различен стил. Од нејзините слатки сценски фустани до нејзините колорни експерименти со косата па се до необичните креации на црвените ќилими, Пери секогаш го форсирала невообичаениот изглед. Таа естетика се однесува и на ...

Повеќе »

Парис Хилтон ем ја откажа венчавката ем не го враќа прстенот од 2 милиони долари!

Парис Хилтон ја откажа свадбата која бомбастично ја најавуваше на почетокот на месецот со до тогаш – најсовршениот избраник на нејзиното срце – Крис Зилка. Умре ли љубовта?, прашуваат нејзините фанови. Кај неа остана вереничкиот прстен кој Крис и го ...

Повеќе »

Роналдо и подари дијамантен веренички прстен на Џорџина (ФОТО)

Кристијано Роналдо ќе се жени со Џорџина Родригез. Според гласините, тоа ќе се случи многу брзо. Запросувањето се случило за време на нивниот краток престој во луксузен хотел во Лондон. За екстра луксузната вечера, која претходела на запросувањето, а која ...

Повеќе »

Меган Маркл со накит од наследство на принцезата Дајана

Вчера, Меган Маркл и принцот Хари ја посетија Тонга. Маркл беше облечена во бел, долг фустан кој ја следи нејзината линија на телото од марката Теја, во комбинација со чанта од Живанши и чевли од Аквацура. Највпечатливот моден додаток, сепак, ...

Повеќе »

Топ 10 најпосакувани веренички прстени во 2016 година

Меѓу најбараните веренички прстени за 2016 година од луксузните модни марки, се прстените од Тифани, Булгари, Картие, Дамиани, Салвини, но и моделот на прстен со две рози од Долче и Габана. Сакате да дознаете кои модели на прстени биле најпосакувани ...

Повеќе »

Веренички прстен каков што секоја девојка би посакала

Дали некогаш сте чуле за скапоцениот камен моисанит? Доколку не сте, време е да дознаете за што станува збор, особено доколку набрзо планирате да „рипнете во тавче“. Секоја девојка посакува да има забележителен и блескав веренички прстен, кој не само ...

Повеќе »