Tag Archives: пруги

Тренд на неделата: Фустан и здолниште од Springfield во пастелни пругасти шари

Две неодоливи модни парчиња од Springfield одбираме за сезоната на потопли денови и искрено ви ги препорачуваме. Станува збор за макси фустан и здолниште, од пријатен материјал за носење во топлите денови, и секако – со трендовски дизајн. За модното задоволство ...

Read More »

Топ 10 кошули од Zara со точки, пруги и цветови

Со новата колекција Зара ни носи кошули од пријатни материјали и со трендовски принтови. Доминираат кошулите со шарени цветови, со трендовските точки и со пруги. Женствените кошули со различни кореви и должина лесно се комбинираат и со сукња, панталони или ...

Read More »

Трендовски велигденски јајца во пруги

Омбре стилот на боење на јајца годинава е надвладеан од пругастиот, исто како што е случајот со гардеробата. Пругите се изборија повторно за своето „парче сонце“ под ведрото пролетно небо. Прво, сварете ги јајцата и оставете да се изладат и ...

Read More »

Велигденски јајца со пруги

Веќе ви предложивме како да ги декорирате велигденските јајца во омбре стил или со принт употребувајќи стара вратоврска. Пругастите јајца се подеднакво впечатливи, а лесно се подготвуваат. Прво, сварете ги јајцата и оставете да се изладат и исушат. Потоа, завиткајте ...

Read More »