Тег архиви: Пума

Четврта колекција на Ријана за PUMA

Спортската марка PUMA и пејачката Ријана уште еднаш ги здружија силите за новата, тукушто лансирана, колекција FENTY PUMA by Rihanna за сезоната пролет/лето 2018. Новата колекција се фокусира на две креативни насоки – шик стил за на плажа и мотоспорт. Моделите ...

Повеќе »

Листа на желби: Новите кожени патики од Пума со сатенски врвки

„Пума“ го претстави хитот на патики за пролет 2017 година. Патиките се дел од популарната колекција Bastek Heart, а достапни се во продажба во две бои – розова и сива. Кожените патики имаат сатенски врвки.

Повеќе »

Најпопуларни чевли за 2016 година се…

Популарната ѕвезда ги претстави обувките на Модната недела во Њујорк, а набргу станаа омилени на бројни трендсетерки, но и на моделите Џиџи Хадид и Кара Делевињ. Станува збор за патиките од колекцијата Fenty x Puma , зад која се поптишува ...

Повеќе »

Тим од соништата: Кара Делевињ – заштитно лице на колекцијата Пума од Ријана

Спортската марка Пума ја лансираше новата кампања насловена „Do You“ со цел да ја подигне самодовербата кај жените насекаде во светот. Моделот и глумица Кара Делевињ е заштитно лице на кампањата и на новата спортска колекција за која креативен директор ...

Повеќе »

Ријана во новата кампања на Пума е суперсекси

  Пејачката препознатлива по индивидуалниот стил, а од минатата година и креативен директор на Пума, дизајнираше линија на патики за модната марка. Вчера, Ријана сподели неколку фотографии на својот Инстаграм профил од новата кампања на Пума, но набргу фотографиите „исчезнаа“. ...

Повеќе »

Што ќе направи Ријана за Пума? За почеток, ќе ги облече парчињата

Пејачката од Барбадос, која на крајот на минатата година беше назначена за креативен директор на Пума, веќе се појави во јавност во парчиња од нејзината нова колекција која се очекува да биде наскоро лансирана под името „Виолет“. Ријана е фотографирана ...

Повеќе »

Ријана, креативен директор на Пума

Кога е во прашање стилот Ријана има многу малку ривали. Пејачката од Барбадост многумина ја сметаат за најмоќна ѕвезда во 2014 година. А спортската марка Пума тоа го искористи. „Пума“ и Ријана склучија договор не само таа да биде глобален ...

Повеќе »

Кога Пума и Ферари ќе направат патики…

Спортската марка Пума лансираше нова лимитирана едиција на патики кои се производ на соработката со Ферари. По успешната соработка со славните дизајнерски имиња, како на пример онаа со Александер Мек Квин, европскиот спортски гигант влезе во нов предизвик да дизајнира ...

Повеќе »