Tag Archives: работилница

‘’МАЛИ СЕЗНАЈКОВЦИ’’ во Скопје Сити мол

Скопје Сити Мол  е секогаш тука за да понуда супер забава за најмалите. Во најголемиот трговски центар „Скопје Сити Мол” наредните три викенди ќе се одржува кампањата “Мали Сезнајковци”. Што значи тоа? Суперзабавни работилници секој викенд.  Прогарамата ќе опфати натпревари, ...

Read More »

Повик за учество во интердисциплинарната работилница за уметничка критика во рамките на јавната програма на изложбата „Скопје, одново“

Музејот на современата уметност – Скопје ги повикува сите новинари и новинарки од областа на културата, но и сите оние кои би сакале професионално да пишуваат за уметноста и културата, како и студентите и студентките кои се во завршната година ...

Read More »

Работилница за накит од епоксидна смола

На 6 и 7-ми февруари (сабота и недела) во АРТиЗАН – Центар за занаети (Пушкарска 17, локал 7) во Старата скопска чаршија од 11 до 16 часот ќе се случува дводневна работилница за накит од епоксидна смола. Епоксидната смола или позната ...

Read More »

Прва работилница за убавина и декоративна козметика

„АВОН“ ги поттикна младите македонски мејкап-артисти со 40 сертификати за шминка Докажаните стилисти и мејкап артисти Цаци Паковска и Магдалена Медичи ги споделија своите тајни и трикови во шминкањето пред 40-тина учесници на првата работилница за убавина и декоративна козметика. ...

Read More »

Прва работилница за убавина и декоративна козметика

На 23 април (четврток) од 12 до 17 часот во „Нано бар“ во Скопје за првпат ќе се одржи целодневна работилница за убавина и декоративна козметика која ќе ја водат искусните стилисти и мејкап артисти Цаци Паковска и Магдалена Медичи. ...

Read More »