Тег архиви: работно место

Стани влогер на Скопје Сити мол (оглас за работна позиција)

Од денес до 28.2.2018, Скопје Сити Мол го бара својот официјален влогер. Се бара идниот Џејк Пол, како што се нарече и кампањата, а тоа е еден од најпопуларните влогери во светот, кој потекнува од САД. Токму поради тоа што ...

Повеќе »

Чевли за на работното место – 12 модели од есенските колекции

Чевлите за на работното место мора да бидат удобни и секако не со многу висока потпетица. Сепак, тоа не значи да се откажеме од трендовските модели, а оваа сезона актуелните колекции на популарните модни марки нудат повеќе различни опции со ...

Повеќе »

12 деловни изгледи од Massimo Dutti за шик изглед на работното место

Модната марка Massimo Dutti го претстави новиот водич кој се однесува на модните комбинации кои ги носиме во деловната атмосфера. Водичот е насловен Unique at Work, а во него наоѓаме одлични сугестии како да бидеме умерено и пристојно облечени, а сепак ...

Повеќе »