Tag Archives: Ралф Лорен

Тејлор Хил и сестра ѝ позираат во новогодишната кампања на Polo Ralph Lauren

Моделката и ангел на Викторија сикрет е една од лицата на празничната кампања на Polo Ralph Lauren.  Модната марка Polo Ralph Lauren ја лансираше празничната кампања нудејќи интересни модни парчиња за зимската сезона. Бренд амбасадорот Тејлор Хил се појавува во кампањата, а ...

Read More »

Еве каква венчаница носеше Прајанка Чопра дизајнирана од Ралф Лорен (ФОТО)

По традиционалната индиска свадбена церемонија која се случуваше во саботата, во неделата следувала католичката свадба на глумицата Прајанка Чопра и американскиот пејач Ник Џонас. 36-годишната глумица беше облечена во венчаница во нијанса на шампањ, дизајнирана од Ралф Лорен, а и ...

Read More »

Нов женски парфем од Ралф Лорен – Woman

Актерката Џесика Честејн е главен лик во рекламната кампања на Ралф Лорен за новиот парфем насловен Woman. Станува збор за силна сензуална миризба, односно за парфем кој ги најавува есента и зимата. За потребите на рекламната кампања глумицата позира пред објективот ...

Read More »

Дизајнерите кои ја одбиле Меланија Трамп да ја облечат за инаугурацијата

Веќе е познато, после бројните шпекулации што ќе носи Меланија Трамп на инаугурацијата на американскиот претседател, таа се појави во костум – креација на Ралф Лорен. Дали тоа значи дека Лорен е симпатизер и поддржувач на Трамп? Повеќето од прочуените ...

Read More »

Меланија Трамп форсира стил сличен на оној на Џеки Кенеди

Бојата на фустанот – сина, кусо палтенце, ракавици, недостасуваше само уште шапка, Меланија Трамп на инаугурацијата на Доналд Трамп потсетуваше на Џеки Кенеди ( Џеки носеше син фустан и кусо палто во иста сина нијанса на инаугурацијата во 1961 година). ...

Read More »

Меди Зиглер дебитираше на модната писта

Во средата Меди Зиглер за првпат застана на модната писта на модната ревија на Поло Ралф Лорен презентирајќи ја детската колекција. Есенската колекција на Поло Ралф Лорен беше претставена во Централ Парк Зу, а меѓу маникенките на модната писта беше ...

Read More »

Кој е за дизајнирано кафе? Ралф Лорен нуди такво!

Омилениот моден креатор на Американците, Ралф Лорен, го прошири својот бизнис, отворајќи продавница за кафе на вториот кат од неговата модна продавница на Петта Авенија во Њујорк. Продавницата за кафе, која истовремено е и кафуле, е уредена во класичен американски ...

Read More »