Тег архиви: рамни

Листа на желби: Рамни чевли со змијски принт од PARFOIS

Модната марка PARFOIS ни носи весела пролетна колекција на накит и модни додатоци, но и неколку модели на чевли кои заслужуваат внимание. На листата на желби го запишуваме кафениот модел со змисјки принт, украсен со ресички, кој лесно се комбинирате со ...

Повеќе »

Рамни чизми од Zara одлични за врнежливо време

Шпанската модна марка Зара есенската колекција на чизми ја збогати со уште еден, нов чифт. Станува збор за ефектни црни чизми изработени од комбинирани материјали, а зачинети со метални детали и врвци. Водоотпорните чизми се одлични за врнежливо време, но ...

Повеќе »

Погледнете ги овие рамни сандалчиња од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во летната колекција на Манго, најдовме повеќе модели на рамни сандали кои заслужуваат внимание. Оваа сезона фокусот е на боите и детаљите, па така во Манго ве чека цела лепеза на рамни сандали во прекрасна жолта, бела и црвена нијанса, ...

Повеќе »

ZARA има сандали со помпони

Шпанската модна марка Зара за лето 2018 има нов бестселер – рамните сандали со помпони. Кога станува збор за листата на бестселери од Зара, првото место го заземаат сандалите украсени со помпони на предниот дел. Одлични се за летниот градски ...

Повеќе »

10 модели на црни рамни чизми од есенските колекции

Црните рамни чизми се класика. Обувки кои никогаш не излегуваат од мода, а толку се практични што најчесто се најизносеното модно парче во сезоната. И штом знаеме дека е така, дека и оваа есен/зима ќе ги носиме во секоја пригода, ...

Повеќе »

Погледнете ги овие рамни сандалчиња од TIMBERLAND

Со проверен врвен квалитет и модерни дизајни TIMBERLAND во летната колекција ни нуди најразлични модели на рамни сандали погодни за прошетки, плажа и секакви кежуал излегувања. Палетата на бои ги задоволува сите вкусови – од класични кафени до пастелни нијанси ...

Повеќе »

11 рамни сандали од MANGO за пролет/лето 2017

И оваа година, за потоплите денови, популарниот шпански бренд MANGO ни нуди различни модели на рамни сандали кои се погодни за кежуал излегувања. На наше задоволство, тука е моделот со помпон додатоци. Освен класичните нијанси, присутна е и црвената боја која ...

Повеќе »

17 најубави рамни чевли за оваа сезона

Рамните чевли, особено оние со шпиц, ги обожаваме оваа сезона. Ги има во најразлични модели, со панделки или врвци, во светли нијанси или металик, а акцентот е на мултифункционалноста – во можноста да се комбинираат со секакви парчиња облека. Од ...

Повеќе »