Tag Archives: ранци

Тренд на неделата: Ранци од Superdry

Со почетокот на септемвриската сезона, ранецот е најпотребен моден и практичен додаток. А, за да ви го олесниме талкањето низ градските продавници, ние веќе ѕирнавме во излогот на брендираната продавница Superdry, лоцирана во Скопје Сити мол, и ги најдовме најфраерските модели. ...

Read More »

Наша препорака: Училишни ранци со анатомски систем од реномираниот бренд Modan

Учебната година е пред нас и како родители свесни сме дека претешки се училишните книги и дополнителните материјали за образование, за да ги „натовариме“ на нежните плеќи на нашите мали (и поголеми) ученици. Затоа, двапати размислите каков ранец ќе купите. ...

Read More »

Мини ранчиња од популарните модни марки

Мини ранчињата се суперзгодни за носење, а одлично се комбинираат за спортски и кежуал стил. За оваа сезона популарните модни куќи ни нудат интересни решенија со цветни апликации, модели во силни бои, но и дизајни од кожа наменети за дополнување ...

Read More »

Две преслатки ранчиња од Зара за пролет 2017

Ранчињата го доживуваат својот бум оваа година, и како никогаш претходно – се многу слатки. Доколку ги следите трендовите, а сепак сакате да платите пристојна цена за производот, побарајте ги овие 2 ранчиња од пролетната колекција во „Зара“. Едното – ...

Read More »

8 трендови на ранци од уличната мода

Практични за носење, преслатки или елегантни, ранците се совршени чантички за динамичните девојки кои си ги сакаат своите раце слободни. Без разлика на тоа што никогаш не излегуваат од мода, и кај нив се менуваат модните трендови. Какви ранци се ...

Read More »

Најдобрите училишни ранци со анатомски систем ќе ги најдете во „Крш„

Училишната година само што не започнала. Обезбедете им на вашите најмили најквалитетни ранци. Овие ранци се со анатомски систем за максимална поддршка на грбот и рамениците. 2 во 1 ранците нудат крајно решение за нестабилниот распоред во училиштата,прилагодлив за помалку или ...

Read More »

Трендови на ранци за есен/зима 2016

И ранчињата си имаат своја мода, секоја сезона. Овојпат, тие се со пораки, со сладок принт, од црвена кожа или пак, од комбинација на најлон и кожа како што го налага трендот Барбери. Во есенската колекција на „Фенди“ ранчињата добија ...

Read More »

Springfield ранчиња идеални за дождливо време

Заменете ја големата чанта со springfield ранче. Ништо не му може дождот! Познати се предностите на ранчето. Лесно се носи колку и да е полно, а внатрешноста собира бројни модни додатоци, вашата омилена козметика, по некоја книга, нотес, цела една мала ...

Read More »

Џузепе Ѕаноти со алтернативен одговор на класичните ранци

Италијанскиот дизајнер лансираше луксузна линија на ранци за секојдневна употреба. Практични за носење и со многу стил, моделите од колекцијата се наменета за деловните луѓе, но и за студентите па дури и за учениците. Мислиме на оние побогатите. Зашто не ...

Read More »