Tag Archives: развод

Канје Вест ја отстрани Ким Кардашијан од Твитер

Раперот престана да ја „следи“ неговата, сега веќе поранешна сопруга, Ким Кардашијан на социјалната мрежа Твитер. Далеку од очите, далеку од срцето, ама и далеку од социјалните мрежи – популарниот рапер очигледно веќе не сака да има ништо со поранешната ...

Read More »

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт, разводот сега е официјален

Официјално се затвора еден од најкратките бракови во Холивуд: траеше само осум месеци! Според објавата на ТМЗ, судијата одлучил да го одложи датумот за финална одлука која се базира на одобрување на разводот, но тоа ќе се случи формално на ...

Read More »

Анџелина Џоли и Бред Пит во проблеми со разводот

Поранешниот славен пар изгледа дека се соочува со бројни проблеми за да се разведат. Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не го дефиниралe нивниот развод. Поранешните сопружници побарале од судот повеќе време за да успеат да постигнат финансиски договор ...

Read More »

Роберт де Ниро на чекор пред развод, фановите навиваат за смирување

Веста за разводот на славниот глумец Роберт де Ниро одекна во медиумите низ светот. Глумецот после 20 години брак се раздели од легендарната партнерка со која има две деца. Но, иста ваква разделба имаа и во 1999 година, дали ова ...

Read More »

Судот: Анџелина Џоли мора да му ги дава децата секој втор ден на Пит

Судијата се изјаснил дека Анџелина Џоли мора да му дозволи на нејзиниот иден екс сопруг Бред Пит почести посети на нивните шест деца, пред Судот да го потпише пераментниот договор. Според „Бласт“, овие чести средби на Пит со децата сега ...

Read More »

Анџелина Џоли против Бред Пит: Не плаќа доволно алиментација за децата!

Анџелина Џоли смета дека нејзиниот поранешен сопруг, Бред Пит, не и дава доволно пари за издржување на децата. Но, реалноста изгледа поинаку. Анџелина Џоли им се врати на расправиите околу разводот со Бред Пит. Глумицата се изјаснила пред судот дека ...

Read More »

Еве како Бред Пит успеа да излезе посилен од разводот со Анџелина Џоли

По помалку од две години по разводот, Бред Пит е нова личност: еве како успеа да излезе од најлошиот период во неговиот живот и да се врати во најдобра форма и посилен од билокога. Бред Пит е како феникс. Кога ...

Read More »

Развод на денот: Ванеса Хајдон побара развод од Доналд Трамп Џуниор

Ванеса Хајдон, сопруга на најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп, покрена постапка за барање развод од нејзиниот сопруг, Доналд Трамп Џуниор. Двајцата беа во брак од 2005 година и имаат пет деца. Трамп Џуниор е еден од најблиските соработници ...

Read More »

Без скандали и вознемиреност: Џенифер Анистон се разведува

Без скандалозни изјави и вознемиреност, глумицата Џенифер Анистон (49), објави дека се разведува од Џастин Теро, по само две години брак. Славниот пар спогодбено се согласил да не живеат повеќе заедно, а разделбата се случила уште на крајот од минатата ...

Read More »

По разводот – Анџелина Џоли позира на насловната страница на „Венити фер“

Актерката Анџелина Џоли позира за насловната страница на септемвриското издание на списанието „Венити Фер“. Фотографирана од Мерт&Маркус, 42-годишната убавица ја покажува скулптуралната фигура, облечена во елегантни фустани. Во интервјуто, Анџелина зборува за разводот од Бред Пит, нагласувајќи дека поминала низ ...

Read More »