Tag Archives: развод

Бред Пит првпат проговорува по разводот: Многу пиев, не можам да се грижам за децата…

„Тоа беше како смрт, признавам многу пиев..“, глумецот Бред Пит за првпат прозборува за разводот со Анџелина Џоли во интервју за списанието  GQ Syle и нема намера да излезе како победник. Интервјуто е исповед и во него Пит, познат како најпосакуван ...

Read More »

Ирина Шаик и Кристијано Роналдо се разделија

Изненадување или не? Заврши  5- годишната врска на топ моделот и фудаблерот.  Ирина и Кристијано веќе неколку месеци ги гледавме одвоени, но не претпоставувавме дека целата работа е дојдена до таму. И сега веќе е појасно зошто Роналдо, пред некој ...

Read More »

Џорџ Клуни блиску до развод, можна причина Сандра Булок

И покрај тоа што се во брак само неколку месеци, таблоидите веќе на големо овие  денови известуваат дека Џорџ Клуни и Амал Аламудин се блиску до развод. Според најновите известувања (или озборувања) адвокатката покажувала отворено нетрпение кон пријателите на Клуни ...

Read More »

Аут: „Елена Лука се разведува“, има ли малку стил во „модните вести“?!

Веста дека креаторката Елена Лука, наводно, се разведува, како гром одекна во медиумите и на Интернет- страниците, особено на страничките за мода, стил и убавина. Факт е дека разводите станаа и кај нас многу модерни, секојдневна „појава“, некои дури добија ...

Read More »