Тег архиви: реклама

Карли Клос позира во новата колекција на Адидас

Соработката на топ моделот и ангел на Викторија сикрет, Карли Клос, и спортската марка Адидас, трае од 2016 година. По рекламната кампања ‘Here to Create’, во која главно лице е Дуа Липа, презентирајќи ја есенската колекција на Адидас, кампањата продолжува со ...

Повеќе »

Моќна реклама на македонската модна марка DIAS Shoes & Bags (ВИДЕО)

Македонскиот бренд DIAS Shoes & Bags, кој е познат по производство на custom made чанти и чевли за мажи за жени, ја претстави својата нова реклама за нивната нова моќна кампања, „We always wanted something different”. Преку најновото рекламно видео, ...

Повеќе »

Нов парфем: Емилија Кларк и Кит Харингтон во живописна реклама на Долче и Габана

Модната двојка Долче и Габана повторно не воодушевија со рекламата во која главни лица се англиската глумица Емилија Кларк и Кит Харингтон. Рекламната кампања е за новиот женски парфем насловен The One. Пред објективот на Лука и Алесандро Морели, глумците ...

Повеќе »

Сте ја погледнале новата реклама на IKEA? Вреди да ја видите (ВИДЕО)

„Oddly IKEA“ е нова реклама од Икеа која ја претставува есенската колекција на производи наменети за спална соба, и тоа претставување го прави на многу необичен начин. Рекламата е како медитација, спокоен женски глас ве води низ видеото и полека ...

Повеќе »

Големо враќање на марката GAP

GAP ја претстави новата рекламна кампања инспирирана од стилот на 90-те години, периодот кога оваа модна марка имаше и најголема продажба и слава. Со цел да си го врати стариот углед, кампањата ги вклучува децата на познатите, а во неа ...

Повеќе »

Лејди Гага е ново заштитно лице на Tiffany & Co

Официјалната реклама ќе се емитува на полувремето на Супербоул кој се одржува на 5-ти февруари. Луксузната марка Tiffany & Co ја продолжува својата борба за купувачи, па во новата кампања ја вклучи популарната пејачка Лејди Гага. За сега е претставено ...

Повеќе »

Новогодишна видео реклама на H&M со Адријан Броди

Во режија на Вес Андерсон и со главна улога на Адријан Броди, модната марка H&M го лансираше божиќниот краток филм кој ни ја носи магијата на празниците. Инаку, во краткиот филм насловен „Come Together” се промовира празничната колекција на H&M. Во филмот ...

Повеќе »

„Позлатената“ Шарлиз Терон блешти во новата реклама на J’adore

Актерката Шарлиз Терон блеска како да е позлатена во новата рекламна кампања на парфемот J’adore на Диор. Шарлиз е заштитно лице на овој парфем веќе 12 години. Кампањата „J’adore- Апсолутна женственост“ е осмислена од комерцијалниот директор на Диор, Жан Баптист Мондино ...

Повеќе »

Алесандра Амброзио е апсолутен сон во рекламата за парфемот Belessa by Ale

Ако до сега не сте слушнале за производителот на парфеми Есика, благодарение на рекламната кампања во која главната улога ја има супермоделот Алесандра Амброзио, сигурно добро ќе ја запомните марката. Парфемот се вика Belessa by Ale, а Амброзио позира покрај кристално ...

Повеќе »

Реклама која ќе ве воодушеви: Спајк Џонз за Кензо

Францускиот бренд Кензо за промоција на новиот парфем Kenzo World го ангажираше оскаровецот Спајк Џонз кој направи необично рекламно видео. Главната улога во кусото филмче ја доби глумицата Маргарет Квалеј кога танцува на музиката од песната Mutant Brain. Танцот е спектакуларен, ...

Повеќе »