Тег архиви: рекорд

2.000 тркачи на бул. Илинден како дел од Skopje Run 10K

Ивановски и Поп Арсова срушија 2 државни рекорди на Skopje Run 10K Оваа е трета година по ред кога Skopje Run 10K успева во својата клучна цел, да го промовира спортот и спортувањето во Скопје и Македонија. Околу 2.000 тркачи ...

Повеќе »

Рекордна посетеност за Black Friday и викендот во Скопје Сити Мол, над 120.000 луѓе!

Повеќе од 120.000 луѓе за време на Black Friday во Skopje City Mall Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце брендирани кеси – ова е сликата на која беа сведоци сите кои го посетија Skopje City Mall викендов. ...

Повеќе »

За Black Friday рекордна посетеност на Скопје Сити мол

 Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце брендирани кеси – ова е сликата на која беа сведоци сите кои го посетија Skopje City Mall викендов. Попустите кои беа дел од Black Friday & Weekend акцијата на најголемиот трговски ...

Повеќе »

Кој спомна криза? Луксузната марка Хермес со рекордна продажба!

За луксузната француска марка Хермес минатата година била рекордна во продажба. Според информациите кои ги пласираше компанијата во 2013 година остварени се најдобри разултати во историјата на нивното  работење, а нето добивката пораснала за 6,8 отсто. Француската марка е позната ...

Повеќе »