Tag Archives: ремен

Кардиганот се носи со ремен, еве како да го комбинирате

Трендовите на зимата 2019/20 година го прогласија кардиганoт како неопходно модно парче. Останува во тренд и за пролет/лето 2020 , но во комбинација со ремен! Кариганот беше „маст хев“ за зимската сезона, но сочувајте го и за пролет. Модните дизајнери ...

Read More »

Чантички кои ги носиме околу струкот, еве ги нашите фаворити од актуелните колекции

Чантичките кои се носат како ремен околу струк се хит за зимската сезона, а предноста им е што се многу практични, не мислиме каде да ги оставиме кога сме во кафуле и рацете ни се слободни. Комбинирајте ги со актуелните ...

Read More »

Тренд на неделата: Чанта со ремен за околу појас од REPLAY

За тренд на неделата овојпат се одлучуваме за оваа преслатка женска чанта од REPLAY. Многу практична е за носење, благодарение на ременот за околу појас. Чантата е достапна во две нијанси – црна и сребрена. Во продажба е во брендираната продавица REPLAY ...

Read More »

Трендови есен/зима 2016: Ремен над палтото – како да го носиме

Ако ги сакате модните додатоци, како што ги сакаме ние, еве еден омилен есенски тренд – ремен кој се носи над палтото. Тој ќе додаде софистициран допир на вашиот изглед. Може да го носите врз јакна, сако, мини или макси ...

Read More »

Неговото величество ременот: Како да го одберете и носите

Ременот е огледало на личноста. Се разбира и на стилот. Може да ги облечете најубавите костуми, но многу нешта за вашиот стил и личност откриваат чевлите и уште повеќе – ременот. Елегантни, шарени, несоодветно искомбинирани, лошо запетлани, кожени но во ...

Read More »

Трендот на ремен-чантите се врати

Најпопуларните чанти од 90-те години повторно се качија на модната сцена. Ги видоме и на актуелните ревии за висока мода за пролет 2016, но и на улиците на светските метрополи. Новите ремен-чанти кои ви ги оставаат слободни рацете се сепак ...

Read More »

Како да носите тенок ремен ова лето

Ако сакате да ја истакнете убавата фигура, задолжително додате тенок ремен на вашата модна комбинација.   Ременот како детаљ е многу доминантен и во тековните модни линии може да се види во многу различни варијанти. Сепак, оваа сезона преовладуваа тенки ...

Read More »

Те препознав по ременот: Како да се одбере соодветен ремен

Ременот е огледало на личноста. Се разбира и на стилот. Може да ги облечете најубавите костуми, но многу нешта за вашиот стил и личност откриваат чевлите и уште повеќе – ременот. Елегантни, шарени, несоодветно искомбинирани, лошо запетлани, кожени но во ...

Read More »