Tag Archives: Replay

Тренд на неделата: Чанта со ремен за околу појас од REPLAY

За тренд на неделата овојпат се одлучуваме за оваа преслатка женска чанта од REPLAY. Многу практична е за носење, благодарение на ременот за околу појас. Чантата е достапна во две нијанси – црна и сребрена. Во продажба е во брендираната продавица REPLAY ...

Read More »

Replay пролет/лето 2019: SILVERLAKE effect

Новата колекција пролет/лето 2019 е инспирирана од шик соседството Silverlake во Лос Анџелес, каде се спојуваат повеќе етно стилови и култури, музиката и спортот….место кое дозволува експериментирање од секаков вид. Слично како и насоката во која се движи Replay, нудејќи ...

Read More »

Долни тренерки од REPLAY кои ги носиме и како панталони

И оваа пролет, REPLAY не не разочара со понудата на модни парчиња. Напротив, креативноста на дизајнерите на оваа популарна модна марка, повторно е очигледна, а моделите се суперзабавни. Но, овојпат „пикиравме“ тренерки од пролетната колекција. Поточно, два модела на долни тренерки, ...

Read More »

Топ 10 модни додатоци од REPLAY за есен/зима 2018/19

Урбаната модна марка REPLAY, покрај фраерски модни парчиња, и оваа сезона ни носи интересни модни додатоци кои ќе го подигнат секој стајлинг. Шалчиња, ракавици, капи и ремени изработени од врвни материјали и со префинет дизајн, што друго би можеле да очекуваме ...

Read More »

Атрактивна летна колекција на обувки од REPLAY

REPLAY никогаш не ги изневерува вкусовите на своите фанови. И овојпат, за сезоната лето 2018, ни понуди колекција пред која никој не може да остане рамнодушен. Во колекцијата на обувки доминираат еспадрилите, сега дизајнирани во трендовски стил – со нагласена, ...

Read More »

Италијанскиот бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница во Skopje City Mall (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Продавницата Replay во Скопје Сити мол се протега на 130м2 и е изработена по најновиот концепт на ентериери на брендот, кој вклучува и ѕид покриен со природно зеленило што му дава особен шарм и впечатливост на целосниот изглед на просторот. ...

Read More »

REPLAY има преубава џинс колекција за пролет/лето 2018

Италијанската модна марка REPLAY ја лансираше пролетната колекција, а акцентот е ставен на различни модели на фармерки. Освен фармерки, колекцијата содржи и трендовски модели од трикотажа одлични за дневни модни комбинации. Кога сме кај фармерките, овојпат од нив има дури 7 ...

Read More »

Replay го претстави новиот модел на револуционерни фармерки Hyperflex+

Пред бројна публика во Фиренца, во составот на саемот Пити Уомо, Replay го претстави новиот модел на револуционерни фармерки Hyperflex+ кои се карактеризираат со тоа што не ја менуваат својата форма со носењето и не губат на елистачност со текот ...

Read More »

REPLAY има супер чантички!

Како што малиот црн фустан секоја девојка треба да го има во својот гардеробер, така и малата црна чантичка е задолжително парче кое секогаш ни се наоѓа за моќен дневен или вечерен изглед. Неодоливите кожени црни чантички совршено го дополнуваат ...

Read More »

7 јакни од REPLAY кои вредат за внимание

И оваа сезона модната марка REPLAY не не разочара со креативноста. Во есенската колекција (достапна во продажба во „Fashion&Friends“ во Скопје Сити мол) ги најдовме најфраерските јакнички кои гарантираат внимание. Бомбер јакните за оваа сезона никогаш не биле толку убави, благодарение ...

Read More »