Tag Archives: ревија

Спектакуларно збогум на Жан Пол Готје, дизајнерот на неконвенционализмот

„Начинот на кој мешам отпечатоци и ткаенини може да изгледа неубедливо, но сакам да биде тоа начин преку кој се дава  живот на новите идеи и новите комбинации “, потенцираше модниот гениј Жан Пол Готје. Голема забава, супер шарена, малку ...

Read More »

Ѕвездите во првиот ред на ревијата на „Интимисими“

Во првиот ред на модната ревија седеа Сара Џесика Паркер, Кјара Ферањи и топ моделот Ирина Шаик. Вчеравечер се случуваше White Cabaret организирано од модната марка за долна облека Intimissimi, а на ревијата беа претставени новите модели за сезоната есен/зима ...

Read More »

Моника Белучи со нов имиџ на Миланската модна недела (ФОТО)

Убавата италијанска глумица присуствуваше на ревијата на Долче и Габана, модната двојка со која долго време соработува. Облечена во бел костум и црна проѕирна кошула од Долче и Габана, глумицата го покажа својот нов имиџ – потсрижана коса во „боб“ ...

Read More »

Бела и Џиџи Хадид во секси долна облека на ревијата Savage X Fenty

На 10-ти септември во Бруклин, во рамките на Њујоршката модна недела, се случи шоуто Savage X Fenty за кое до денес се зборува. Според присутните, одамна немало ваков моден настан во Њујорк. Станува збор за претставување на новата колекција на поп ...

Read More »

Versace првпат со ревија во Њујорк

Версаче за првпат имаше ревија во Њујорк на која ја претстави пред-есенската колекција за 2019 година. И по дваесет години од смртта на Џани Версаче, Донатела Версаче, која беше многу блиска со братот, продолжи да го чува неговиот стил и ...

Read More »

Долче и Габана обивнети за расизам, ревијата во Шангај е откажана

Италијанската модна марка Долче и Габана ја откажаа модната ревија во Шангај поради обвинувања за расизам. На 18-ти ноември била лансирана кампањата за ревијата која вклучува серија на видео-клипови насловена #DGLovesChina. Во видеата биле претставени азиски модели како со кинески стапчиња ...

Read More »

Лагерфелд повторно изненади: Песок и море на ревијата на Шанел во Париз

Таман кога помисливме дека Карл Лагерфелд (85) повеќе не може да не изненади, тој тоа пак го направи и тоа на многу екстравагантен начин. На ревијата на Шанел која се случи во рамките на Модниот викенд во Париз, организирана во ...

Read More »

Sara Fashion со дијамантска сензација на модно шоу во Скопје

Со спектакуларно модно шоу Diamond Sensation модниот бренд Sara Fashion за сите свои соработници и потрошувачи, ја презентираа најновата колекција есен-зима 2018/2019, и го одбележаа својот јубилеј, 19 години успешна македонска приказна. „Кога ги посатувивме темелите на компанијата пред 19 ...

Read More »

Долче и Габана испратија љубов од модната писта

Отворајќи ја ревијата за да ја претстават колекцијата за есен/зима 2018, на Миланската модна недела, италијанската двојка Долче и Габана прво ги претставија необичните чанти -дронови, најавувајќи дека следуваат модели фокусирани на современата технологија. Следуваа креации со принтови и дизајни ...

Read More »

Сите проблеми на орагнизирањето на шоуто на „Викторија сикрет“ во Шангај

Сè е подготвено за големото модно шоу на Викторија Сикрет во Шангај. Или така барем е на хартија, бидејќи во пракса работите се малку посложени. За оние кои не знаат, ова е прв пат најочекуваната модна ревија на годината да ...

Read More »