Tag Archives: риги

Само Ријана може да носи ваква комбинација и супер да и „стои“

По посетата на Париската модна недела каде ги собра сите погледи, поп дивата Ријана се врати на своите работни обврски во Њујорк. Фотографирана е на аеродромот JFK  во необична модна комбинација, која (само) таа знае вака добро да ја носи. Станува ...

Read More »

Листа на желби: Фармерки со риги од MANGO

Во колекцијата пролет/лето 2019 на Манго најдовме совршени фармерки за топлите денови – со светло сини и бели риги. Фармерките со должина над зглобовите, одлично се комбинираат со памучни бели маички или топ во пастелна нијанса. Ги носиме за лежерен ...

Read More »

Изглед на денот: Макси фустанот со риги на Меган Маркл

На четвртиот ден на патувањето низ Австралија, војвотката од Сасекс покажа многу стил, исто како и во претходните три дена. Овојпат изборот беше макси фустан со риги во комбинација со еспадрили на платформа. Фустанот со кафени и црни риги е ...

Read More »

Изглед на денот: Фустанот со риги на Амал Клуни

Амал Клуни и Џорџ Клуни се фотографирани на вечера со пријателите во ресторанот Гато Неро во италијанското гратче Чернобио. На вечерата, Амал била облечена во макси фустан со црно-бели риги, од колекцијата „Ресорт 18“ на брендот од Лос Анџелес, Мишел ...

Read More »

10 фустани со риги кои не освоија „од прва“

Со високите температури, ретки летни модни парчиња истовремено ќе бидат удобни и примерни за деловна атмосфера. Уште на самиот почеток на летната сезона, фустаните со риги доминираа во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки. Од проѕирни материјали до ткаенини ...

Read More »

10 пругасти фустанчиња од MANGO за стилизирано лето

Ригите се принт кои редовно го поврзуваме со летните денови. Но годинава, уште од почетокот, фустачињата со риги беа едни од најпопуларните. Голем избор на фустанчиња со риги најдовме во летната колекција на Манго. Принтовите се различни и разиграни, а ...

Read More »

Zara не иснпирира како да се дотераме за потоплите денови

Zara со новите модни парчиња ни нуди стил и комфорт за доцната пролет. Новиот тренд-водич на Зара е насловен Atlantic Beach и ни претставува модни комбинации соодветни за деновите кои ќе ги минеме на плажа или покрај базените. За рекламната кампања ...

Read More »

8 летни модни изгледи од H&M

Подгответе се за летото со новата колекција од Х&М. Новиот моден водич на Х&М е насловен „Summer Serenity“ и ги претставува летните модни изгледи сугерирани од оваа модна марка. За каталогот позира моделот Алана Арингтон во „жешки“ летни модни парчиња. ...

Read More »

20 модни парчиња со риги од Mango за „кежуал“ пролет со стил

На модните парчиња со риги со задоволство им се враќаме секоја сезона на потопли денови, па така и оваа пролет/лето гардероберот ќе го надополните со уште некое пругасто парче кое одлично одговара за секоја „кежуал“ пригода. Според трендовите, сега модните ...

Read More »

Како да направите трендовски велигденски јајца со риги

Ригите се тренд во пролетните колекции на полуларните модни марки, а овој тренд лесно може да го пренесеме и во украсувањето на велигденските јајца. Како да направите трендовски велигденски јајца со риги на едноставен начин? Еве ја постапката во три ...

Read More »