Тег архиви: риги

Модните парчиња со риги доминираат во пролетните колекции

Ригите остануваат во игра и во сезоната на потоплите денови. Во пролетните колекции на популарните хај-стрит модни марки, модните парчиња со риги се доминантни, а ригите не се вообичаени во бела и сина нијанса, туку се колоритни и со различна ...

Повеќе »

Ги сакате ригите? IKEA има пругаста колекција за Вас

Од соработката на Икеа и уметницата Беа Акерлунд произлезе впечатлива колекција за уредување на домот, а акцентот е на црно-белите риги и цилиндрестите форми. Ексцентртичната стилистка е позната по креациите за повеќе ѕвезди, меѓу кои и Лејди Гага, Бијонсе и ...

Повеќе »

Топ 20 модели со риги од есенските колекции на популарните модни марки

Ригите продолжуваме да ги носиме на сите можни начини. Ги гледаме на панталоните, сукњите, блузите, кошулите, во најразлични бои, и никогаш претходно тие не биле толку забавни! Оваа есен пробајте да комбинирате пругасто модно парче со трендовското карирано, одлично стои. ...

Повеќе »

Ново хит фустанче од Зара кое го освои Инстаграм

Уште едно модно парче од модната марка Зара стана хит на социјалните мрежи. Овојпат станува збор за моделот кошула- фустан со црвени и бели риги. Фустачето не само што е многу згодно за носење туку одлично прилега на сите форми ...

Повеќе »

Црвени и црвено-бели костими за капење од Х&М

Црвената боја доминира на плажите ова лето како трендовска боја, а Х&М ни нуди летна колекција на костими за капење со голем избор на бикини и едноделни костими во црвена нијанса или пак, во комбинација на црвено со бело. Меѓу ...

Повеќе »

Најубавите модни парчиња со риги ги најдовме во Манго

Манго поврза неколку модни трендови во модните парчиња со риги, па понудата и не може да биде поубава! Од фустанчиња со „спуштени раменици“ до кошули кои се заврзуваат на грбот и блузи со разголено рамо, потоа тука се преслатките бермуди, ...

Повеќе »

10 модели на костими за капење со риги совршени за ова лето

Како и кај гардеробата, ригите се модерни и на костимите за капење. Ваквите модели ги наоѓаме во актуелните колекции на луксузните модни марки, од Стела Мекартни до Долче и Габана, но и во понудата на популарните хај-стрит брендови како Манго, ...

Повеќе »

Панталони со риги, најубавите ги има и кај нас!

Шик комбинации кои носат француски дух, за деловни состаноци панталоните со пруги може да ги комбинирате со бела кошула и сако во неутрална боја (секако, може и со риги!), но истите може да ги облечете со други трендовски парчиња и ...

Повеќе »

Топ 5 кошули на риги што ги носиме со светол џинс

Кошулите на риги оваа пролет се вратија во колекциите на популарните модни марки. Преовладуваат оние во сина и бела боја, а совршени се кога се малку пошироки. Одлично се комбинираат со светол „искинат“ џинс, иако убаво „стојат“ и со макси ...

Повеќе »

Летна морнарска мода

Дизајнерите и оваа сезона ја споделија својата фантазија и вешто си поиграа со риги и карактеристични сини, бели и црвени нијанси.   Летото секогаш не потсетува на морето, па затоа не е ни чудно што во ова време од годината ...

Повеќе »