Tag Archives: ријана

Ријана со нова колекција на шминки за Фенти Бјути

Популарната пејачка Ријана продолжува со ангажманите во козметичкот свет со лансирање на нова мејк-ап палета. Нејзината Фенти Бјути линија ја лансираше во продажба новата колекција на шминки насловена ‘Moroccan Spice’. Производите се веќе во продажба од почетокот на овој месец. Во ...

Read More »

Ријана се облече за Мет Гала како секси папа – креација на Маргиела

Пејачката Ријана со изборот на облека го привлече вниманието на црвениот тепих на Мет Гала. Инспирирана од темата „Модата и католичката имагинација“, Ријана се појави во креација на модната марка Мезон Маргиела, додека нејзината облека оставаше порака дека папата може ...

Read More »

Ријана во Вог зборува за прифаќањето на своето тело

Пејачката Ријана ја краси јунската насловна страница на американскиот Вог. Фотографирана е од Мерт&Маркус, а облечена е во фустан од летната колекција на Долче&Габана. За едиторијалот Ријана го покажува своето тело во костим за капење од Стела Мекартни. Модниот уредник ...

Read More »

Ријана ја бива за сé – Колекцијата на долна облека ќе се продава онлајн

Ако до сег не сте знаеле, сега сигурно ви станува јасно дека Ријана ја бива за сé – од создавање на супер музика до глумење во филмови па до дизајнирање на чевли и спортска облека…Но тоа не е се. Неодамна ...

Read More »

Четврта колекција на Ријана за PUMA

Спортската марка PUMA и пејачката Ријана уште еднаш ги здружија силите за новата, тукушто лансирана, колекција FENTY PUMA by Rihanna за сезоната пролет/лето 2018. Новата колекција се фокусира на две креативни насоки – шик стил за на плажа и мотоспорт. Моделите ...

Read More »

Изглед на денот: Ријана во кожен Версаче фустан

Пејачката Ријана се појави на „Фенти Бјути“ забавата во Милано, Италија, облечена во тесен, кожен фустан. Фустанот е од колекцијата на Версаче за сезоната есен/зима 2018. Изгледот е надополнет со впечатлив Версаче ремен и сандали од пролетната колекција на Том ...

Read More »

Во продажба – Новата колекција на чевли на Ријана и Маноло Бланик

По најавата и рекламаната кампања, колекцијата на чевли реализирана со соработката на пејачката Ријана и модниот дизајнер Маноло Бланик е веќе достапна во продажба.    Колекцијата е насловена So Stoned, а содржи сандали на кои акцентот е ставен на светкавите камчиња. ...

Read More »

Женствена колекција на чевли на Ријана и Маноло Бланик

‘So Stoned’ е името на новата колекција на чевли која произлезе од третата последователна соработка на пејачката Ријана и познатиот дизајнер на чевли Маноло Бланик. Колекцијата содржи четири модели на чевли – луксузни влечки, високи римјанки и отворени сандали со ...

Read More »

Изглед на денот: Ријана на Канскиот филмски фестивал

На забавата на Chopard во Кан, пристигна и популарната пејачка облечена во глам издание. За вечерата таа одбра црн фустан од Ralph & Russo Couture. Изгледот е заокружен со впечатлив ѓердан, обетки и алка. Шминката сосема соодветна за свеченоста на настанот, а ...

Read More »

Никој не е совршен – И Ријана со проблеми со целулитот и стомачето

Постојано ја гледаме во заводливи пози со совршено тело на фотографиите, но дека никој не е совршен, па ни пејачката од Барбадос, покажа италијанскиот неделник „Оџи“ кој дојде до ексклузивни фотографии на кои се гледа дека Рири си има (исто ...

Read More »