Tag Archives: ријана

Најпопуларни чевли за 2016 година се…

Популарната ѕвезда ги претстави обувките на Модната недела во Њујорк, а набргу станаа омилени на бројни трендсетерки, но и на моделите Џиџи Хадид и Кара Делевињ. Станува збор за патиките од колекцијата Fenty x Puma , зад која се поптишува ...

Read More »

Тим од соништата: Кара Делевињ – заштитно лице на колекцијата Пума од Ријана

Спортската марка Пума ја лансираше новата кампања насловена „Do You“ со цел да ја подигне самодовербата кај жените насекаде во светот. Моделот и глумица Кара Делевињ е заштитно лице на кампањата и на новата спортска колекција за која креативен директор ...

Read More »

Колку ќе чинат очилата за сонце од колекцијата на Ријана за Диор?

Со колекцијата за Пума се уверивме дека Ријана навистина има чувство за мода и дизајн. Потоа следуваше одличната соработка на пејачката со познатиот дизајнер на чевли Маноло Бланик, која исто така воодушеви, па сега е јасно дека и линијата на ...

Read More »

Колекција на чевли на Ријана и Маноло Бланик

На својата листа на соработници сега пејачката може да додаде уште едно големо дизајнерско име – Маноло Бланик. Колекцијата на чевли на Ријана и Маноло Бланик ќе биде пуштена во продажба на 5 мај, а доминираат сандалите од тексас. Веќе ...

Read More »

Ријана ги одби Викторија сикрет

Само на неколку дена пред официјалното претставување на новата колекција на Викторија сикрет кое ќе се случува преку ревија која многу повеќе наликува на шоу, на 10 ноември во Њујорк, пејачката од Барбадос која беше најавена како главен гостин на ...

Read More »

Ријана разоткриена во новиот број на Венити Фер

Насловната страница на ноемвриското издание на списанието Венити Фер ја краси популарната пејачка Ријана. Фотосесијата која е направена во Хавана, Куба, е проследена со разговор во кој таа зборува за повеќе од нејзините врски и секс-скандали. Пејачката која за оваа ...

Read More »

Изглед на денот: Ријана во Диор на ревијата на Диор

Долгогодишна е љубовта меѓу Ријана и Диор. Пејачката позира непосредно пред ревијата на Диор на Модната недела Париз. Облечена во розов фустан-палто, со високи црни чизми и вештачко крзно, додаток, со различен принт кој се „бакнува“. Изгледот е заокружен со ...

Read More »

Ријана во новата кампања на Пума е суперсекси

  Пејачката препознатлива по индивидуалниот стил, а од минатата година и креативен директор на Пума, дизајнираше линија на патики за модната марка. Вчера, Ријана сподели неколку фотографии на својот Инстаграм профил од новата кампања на Пума, но набргу фотографиите „исчезнаа“. ...

Read More »

Проблематичниот фустан на Ријана инспириран од „Семејство Кременко“

Би можеле да носите вакво фустанче? Проблематичен избор, но пејачката и од него направи супершик изглед. Коска наместо шнола? Ете и тоа може. Фустанчето е инаку од колекцијата за пролет 2010 година на Џереми Скот, инспирирано од популарната цртана серија ...

Read More »

Видео: Тајната градина на Диор со Ријана

Првите фотографии од долгоочекуваната соработка на Ријана и Диор веќе ги видовме, а денес се појави и видеото во кое главната улога ја има пејачката. Видеото насловено „Тајната градина“ е снимено во францускиот Версај, а популарната пејачка од Барбадос е ...

Read More »