Tag Archives: ријана

Ријана и Диор, комбинација која функционира

Популарната пејачка е веројатно најблагодарното лице за успешна промоција на еден производ, па дури и кога станува збор за елегантниот „Диор“ кој ретко експериментира. Ријана е дел од историската кампања на Диор, како прва „црна жена“ во историјата на претставувањето ...

Read More »

5 работи за Гуо Пеј, дизајнерката на креацијата на Ријана

Се прашувате кој стои зад жолтата креација која ја носеше Ријана на Мет-Гала? Еве го одговорот. 1. 45- годишната модна дизајнерка од Пекинг се занимава со моден дизајн 26 години. Завршила студии по мода во Пекинг, а специјализирала во „готово ...

Read More »

На омлет или на пица? На што ви личи креацијата на Ријана?

Во центар на вниманието на Мет-Гала беше креацијата на Гуо Пеј која ја носеше Ријана. И интернетот „падна“ од коментари. Твитерџиите и овојпат беа досетливи, па си поиграа на сметка на жолтата креација која ја носеше пејачката Ријана на Мет-Гала. ...

Read More »

Тотално ретро шик: Ријана со руса коса и шербет шминка

Пејачката позира за насловната страница и едиторијалот на летното издание на списанието V и изгледа како сосема друга жена. Познатата камелеонка и овојпат ја направи големата трансформација до непрепознатливост. Со нагласено руса коса и силна шминка во сина и розова ...

Read More »

Ријана со Бетмен маска на париската модна недела

Палатата Версај е позната и по нејзините гламурозни забави под маски, но ова е 2015 година. И ете прилика Ријана да се појави на париската модна недела – маскирана. На ревијата на Москино која се случуваше во неделата, Ријана се ...

Read More »

Ријана плива со ајкули за Харперс Базар

Едиторијалот на мартовското издание на Харперс Базар е посветен на  40-годишнината од филмот „Ајкула“ на Стивен Спилберг. Многумина ќе позавидат на храброста на пејачката која влезе во базенот со ајкули за да позира за едиторијалот на Харперс Базар. Фотографот Норман ...

Read More »

Црвен тепих Греми 2015: фустанот на Ријана личи на роденденска торта

Креацијата на Ријана дизајнирана од Џамбатиста Вали доби најмногу комични твитови и постови на Инстаграм. Ријана се појавува на црвениот тепих на Греми облечена во …нешто што личи на роденденска торта направена за 5-годишно девојче. Гигантски кошмарен фустан. Розово Фурби. ...

Read More »

Што ќе направи Ријана за Пума? За почеток, ќе ги облече парчињата

Пејачката од Барбадос, која на крајот на минатата година беше назначена за креативен директор на Пума, веќе се појави во јавност во парчиња од нејзината нова колекција која се очекува да биде наскоро лансирана под името „Виолет“. Ријана е фотографирана ...

Read More »

Колку просечно чини една модна комбинација на Ријана

Ако сакате да се облекувате како Ријана, сметајте на најмалку 20-на илјади евра по модна комбинација. Да ја земеме за пример модната комбинација (од фотографијава), која да не кажеме е една од полошите и поевтините, туку – нека биде – ...

Read More »

Ријана и Сара Џесика Паркер дизајнираат чанти за Фенди

Пејачката Ријана, глумицата Сара Џесика Паркер, комичарката Рејчел Феинстеин и моделот Џордан Дан дизајнираа чанти за „Фенди“, а парите од продажбата ќе бидат наменети за хуманитарни цели. Дизајнираните чанти ќе бидат претставени на коктел забавата која ќе се одржи на ...

Read More »