Tag Archives: ријана

Ријана, креативен директор на Пума

Кога е во прашање стилот Ријана има многу малку ривали. Пејачката од Барбадост многумина ја сметаат за најмоќна ѕвезда во 2014 година. А спортската марка Пума тоа го искористи. „Пума“ и Ријана склучија договор не само таа да биде глобален ...

Read More »

Ријана – кралица на невозможните комбинации кои се носат

Би облекле ли тренерки во комбинација со штикли и суперлуксузна елегантна чанта? Хмм…Таа да. Завчера вечер пејачката се појави на њурјошките улици облечена во спортски памучни џогинг панталони и маичка со принт од модната марка од Лос Анџелес „Дајмпис“, во ...

Read More »

Ријана на насловната на „Ел“ и жестоките одговори: Парите го вртат светот!

Еден ден по нејзиното враќање на социјалните мрежи, поточно на Инстаграм, Ријана ја украси насловната страница на декемврискиот „Ел“ облечена во модел од новата колекција Версаче. Фотосесијата е проследена со разговор со пејачката, а на некои брзи прашања таа одговора ...

Read More »

Црвени ќилим: Ја преминаа ли границата на (не)вкусот?

И двете се познати по креациите кои повеќе ги откриваат отколку што ги носат, но на настанот наречен АмфАр, Ријана и Мајли Сајрус отидоа уште чекор подалеку. На црвениот ќилим на АмфАр Л.А, пејачката Ријана и помладата колешка го собраа ...

Read More »

Ријана лансира машки мирис Рог Мен

Минатава сабота, 25 октомври, во Атланта (САД), во продажниот салон на Мајсис (Macy’s), пред околу 3000 обожаватели, Ријана го претстави својот прв машки мирис Рог Мен (Rogue Man).   „До сега се правев за жени, а еве сега да направам нешто и ...

Read More »

Најдобрите модни изданија на Ријана, и најновото со кое ја шокираше публиката

На доделувањата на наградите од американскиот Сојуз на дизајнери кое се случуваше во Линколн центарот, Ријана се појави во необично издание – проѕирен фустан изработен од Сваровски кристалчиња. Наградата за икона на годината ја доби токму Ријана. Да се потсетиме ...

Read More »

Секси, посекси, најсекси: Ријана во оригинално модно издание на ревијата на Диор

26-годишната пејачка на ревијата на Диор во Париз се појави во едно од до сега најпровокативните изданија. Иако сме навикнати да ја гледаме без градник и во различни провокативни изданија, овојпат Ријана се надмина себеси во креативноста. И иако некои ...

Read More »