Tag Archives: рикардо тиши

Изглед на денот: Амал Клуни во зелена модна комбинација

Адвокатката која има две близначиња помали од две години, богат деловен живот, и која неодамна прослави со сопругот пет години брак, е фотографирана во модна комбинација која ја покажува нејзината интелегенција на стилот. Облечена е во трендовска зелена нијанса – ...

Read More »

Поглед на првата кампања на Burberry од Рикардо Тиши (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На задоволство на фановите на артистичкиот директор Рикардо Тиши, пристигна првата негова кампања за луксузната модна марка Барбери, бренд за кој од неодамна работи. За потребите на кампањата за колекцијата пролет/лето 2019, се ангажирани дури шест фотографи со различен сензибилитет, ...

Read More »

На лондонската ревија Рикардо Тиши ја покажа новата ера на Burberry

Новиот креативен директор на британската луксузна модна марка донесе нова ера на сцената. Со лондонската модна ревија, револуцијата во Барбери е најавена. Дебито на Рикардо Тиши ќе остане запамтено без сомнеж како едно од најочекувата на сезоната. По промената на ...

Read More »

Рикардо Тиши го напушти „Живанши“

Од Givenchy потврдија дека италијанскиот дизајнер Рикардо Тиши ја напушта позицијата на креативен директор во француската модна куќа. Според едни информации, напуштањето на Живанши се должи на завршување на договорот, а според други – на нова позиција во Версаче. Но додека ...

Read More »

Живанши пролет 2017: Природност и спиритуалност во преден план

За пролет/лето 2017 Рикардо Тиши не потсетува да се вратиме на природноста и спиритуалноста. Колекцијата претставена на модната недела во Париз ни открива малку поинаков Живанши стил, во кој доминираат принтови од мандала и огромни ѓердани со слики од богородица. ...

Read More »