Tag Archives: Риплеј

Replay има жешки модни парчиња за летниот градски асфалт

Новата колекција на Replay излобилува со секси модни парчиња, совршени за жешкиот афсалт, но и за на плажа. Новите модни концепти имаат складен дизајн и го носат духот на брендот. Акцентот е на тексасот и на војничките материјали. Особено се впечатливи ...

Read More »

16 модели на машки гаќички за капење од MANGO, REPLAY и BERSHKA

Ова лето со машката мода владејат ретро моделите и многу принтови на костимите за капење. По примерот на раните 80-ти години се враќаат боксерките во сина и црвена боја. Многу популарни се и гаќичките за капење со цветни принтови. Минт-зелената ...

Read More »

Тренд на неделата: Кожена јакна од Replay, зашто таа е нашата втора кожа!

Толку е фенси и секси што ја ставаме број 1 на нашата листа на желби. Ја комбинираме со џинс, со макси и мини сукња, со бела кошула, зошто да не и со елече под неа. Таа е вечна, како малиот ...

Read More »

Листа на желби: Есенска јакна Replay

Модерна Replay јакна за да си ги разубавиме постудените денови. На листата на желби ја додаваме оваа типска јакна од новата колекција на Replay за сезоната есен/зима 2015. Ние би ја носеле со високи чизми, секако и со патики. Побарајте ја во ...

Read More »

Обојте ги тмурните есенски денови со елек од Replay

Врнежливото и тмурно време често знае да влијае и на нашето расположение. Но само едно правилно избрано модно парче кое ќе го облечете на себе, може да ја промени целата есенска тмурна слика, и секако добро да ве развесели. Овој ...

Read More »

REPLAY машка колекција есен/зима 2015-16

Што им нуди Replay на мажите за наредната сезона есен/зима? Класичните Replay машки кошули од оксфорд ткаенини и ситна плетка  добиваат нов изглед со макси графички принтови со интересни дизајни.  Подеднакво свежи се и дворедните волнени капути на запетлување кои ќе направат ...

Read More »

REPLAY женска колекција есен/зима 2015-16

Новата колекција есен/зима 2015-16 одбележува нов почеток како што Replay еволуира органски и кохерентно, стремејќи се кон посвеж, избалансиран имиџ, но сепак останува доследен на принципите на брендот. Следната зима девојките ќе се одлучат за „скини“ или boyfriend џинс, изминатата ...

Read More »

Шармот на андерграунд движењето во женската колекција на REPLAY

Субкултурата и бунтовничкиот дух на 50-тите и 60-тите години се основа врз која дизајнерите ја создале женската колекција на Replay за сезоната пролет/лето 2015, во која очигледно доминантен е шармот на андерграунд движењето. Колекцијата престатвува мешавина од ретро влијание и ...

Read More »

Бунтовнички дух во машката колекција за пролет/лето 2015 на REPLAY

Во машката колекција на Риплеј за сеозната пролет/лето 2015 се забележува влијанието на бунтовничкиот дух и трките со автомобили специфични за 50-тите години, претставени преку употребата на тексас и кожа, дополнети со избледен ефект на боите и сурферски изглед типичен ...

Read More »