Тег архиви: Рита Хејворд

Во чест на нејзиниот роденден: Рита Хејворд и неподносливата убавина на модното заведување

Талентирана глумица, позната по единствениот стил, Рита Хејворд беше врв на гламурот во 40-те години, симбол на женската убавина, прва фатална црвенокоса девојка, без вел на мистериозност кој до тогаш го диктираа Марлен Дитрих и Грета Гарбо, глумиците со по ...

Повеќе »

Пенкала со стил: Монблан ја слави легендарната дива Рита Хејворд

Глумицата Рита Хејворд е инспирација за новата колекција на луксузни пенкала на Монблан. Прочуена по стилот, талентот за глума и танцот, убавицата од филмското платно на 40-те и 50-те години, Рита Хејворд, продолжува да ги инспирира дизајнерите. Инспириран од нејзиниот ...

Повеќе »