Тег архиви: Рита Ора

Рита Ора – изненадување на модната писта на Миу Миу

Поп-ѕвездата се појави на модната писта на ревијата на Миу Миу за колекцијата есен/зима 2020/2021 година на Париската модна недела. Меѓу вообичаените познати убавици на модната писта, од Бела Хадид до Адут Акех, на пријатно изненадување ја видовме и пејачката ...

Повеќе »

Дуа Липа со шминката ги воодушеви фановите

На 31-ви јануари, Дуа Липа го лансираше новиот сингл насловен „Physical”, а за приликата се посвети на бјути изгледот со мејк-ап исклучително поп. Со нагласено руса коса, пејачката одбра драстична сина шминка во колорблок. View this post on Instagram we did ...

Повеќе »

Рита Ора во новата кампања на Escada

Пејачката Рита Ора е главно лице на новата кампања на Escada за пролет/лето 2019. Фотографирана од Крег Мекдин, русокосата пејачка позира во шарена гардероба со елегантни детали. Стилистот Џејкоб Кеј во центарот на вниманието ги стави костумите и чантите. Покрај појавувањето ...

Повеќе »

Топлес фотосесија на Рита Ора за списанието Clash (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Есенското издание на списанието Clash ги почести своите читатели со голема фотосесија на пејачката Рита Ора која позира топлес. Причината за фотосесијата е секако, маркетинг, овојпат за новиот албум на Рита Ора, кој инаку, доцни со излегувањето. Во инетрвјуто кое ...

Повеќе »

Рита Ора и Адидас – супер спортска колекција инспирирана од кимоното

Љубителите на модата и спортот пролетва ќе можат да уживаат во новата колекција на Рита Ора и Адидас која е инспирирана од кимоното. Британската поп пејачка го трансформираше класичниот стил на Адидас креирајќи супершик парчиња. Колекцијата вклучува маички и дуксери, ...

Повеќе »

Белиот секси „Фаусто Пуљизи“ фустан на Рита Ора, одблизу

Пејачката очигледно најмногу им верува на италијанските модни дизајнери. На црвениот тепих на доделувањето на Билборд музичките награди, Рита Ора пристигна облечена во суперсекси фустан, креација на италијанскиот дизајнер Фауто Пуљизи. Креацијата со стратешки отвори ги покажа сите атрибути на ...

Повеќе »

Нова колекција на Адидас: Рита Ора знае како да се облечете за фитнес тренинг

Новата колекција на Рита Ора за Адидас ги задоволува вкусовите на сите оние кои сакаат да облечат нешто слатко но сепак функционално за тренинг. Колекцијата наречена „Смоук“содржи панталони,  спортски фустанчиња, шорцеви, дуксери, патики и лесни јакнички сите наменети за спортски ...

Повеќе »

Новата палета на Римел е вистински фестивал на бои

Рита Ора е лицето на новата кампања на Римел насловена Колорфест Лип енд Неил, според истоимената колекција која е инспирирана од музиката на пејачката. 24-годишната пејачка ги рекламира светлите, живи бои за нокти и усни од новата колекција на Римел ...

Повеќе »

Трендови на коса: Парискиот шик на Рита Ора

Рита Ора ја краси насловната страница на февруарското издание на списанието L’Officiel Париз, најавувајќи го новиот тренд на коса во ретро стил. Црниот ајларнер на пејачката не враќа во 60-те години, но загледајте се во косата!   Во боб стилот ...

Повеќе »

Рита Ора на насловна на декемврискиот Космополитен

23 годишната супер звезда, прекрасната Рита Ора ја краси насловната страиица на декемврискиот Космополитен. Има и интересно интервју, еве накратко што одговори на овие три прашања: За нејзината сексуалност – “Со гордост ќе кажам дека размислувам за сексот. Сите тоа ...

Повеќе »