Тег архиви: ролан гарос

Луј Витон куферчиња за трофеите на Ролан Гарос

Познатата луксузна француска модна марка Луј Виотн дизајнираше куфери во препознатливиот „витон“ стил во кои ќе се чуваат трофеите на Ролан Гарос. Куферчињата ќе бидат направени од месинг. Отворено тениско првенство на Франција е еден од најочекуваните спортски настани кој ќе ...

Повеќе »