Тег архиви: Роналдо

Роналдо и подари дијамантен веренички прстен на Џорџина (ФОТО)

Кристијано Роналдо ќе се жени со Џорџина Родригез. Според гласините, тоа ќе се случи многу брзо. Запросувањето се случило за време на нивниот краток престој во луксузен хотел во Лондон. За екстра луксузната вечера, која претходела на запросувањето, а која ...

Повеќе »

Роналдо и Џорџина уживаат на лускузна јахта на Сардинија

Убавиот, славен пар, е фотографиран на местото Ла Мадалена, на Сардинија (Италија) како се сончаат на луксузна јахта за време на краткиот одмор. Двојката престојува во лускузниот хотел Мериот, а видени се и во реномираниот ресторан  “La Scogliera”, на Андреа Орекиони, ...

Повеќе »

Роналдо отвора ланец на бутик-хотели

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо влегува во хотелиерскиот бизнис најавувајќи отворање на ланец на хотели. Хотелите ќе бидат отворени во Португалија, Шпанија и Њујорк, за почеток. За ваквиот бизнис Роналдо дал 40 милиони долари на групацијата Пестана-хотели, за со здружени сили ...

Повеќе »