Тег архиви: ручек

Викенд ручек: Превкусни тортиљи со мелено месо и зеленчук

Превкусен рецепт со кој ќе ја повикате пролетта. За да ги подготвите тортиљите потребно ви е – 4 тортиљи, 400 грама мелено месо, зелена пиперка, пола главица зелка, главица кромид, чен лук, 150 мл кечап, сол, црн пипер, маслинов зејтин ...

Повеќе »

На спокоен, превкусен ручек со вашите деца во „Киндер Парк“

  Сакате децата да ви се згрижени и радосни, да се забавуваат, да си играат, а вие пак, на раат да го испиете вашето омилено кафе или да ручате. Е, кој не сака?! Тука навистина може да го добиете вашето ...

Повеќе »

Брз ручек: Вегетаријански залак од печено авокадо со јајце

Јадењето се подготвува едноставно, потребни ви се 25 минути, а оброкот содржи 350 калории. За да го подготвите овој специјалитет потребни ви се 4 авокада, 8 јајца, сол, црн пипер, маслиново масло, млад кромид. ПОДГОТОВКА: Во овој брз ручек ќе ...

Повеќе »