Тег архиви: сабота

Запознајте се со Џевахир Скај Сити, дојдете на отворениот ден оваа сабота  

  Комплексот од четирите највисоки згради во земјава – Џевахир Скај Сити, во сабота, 8 февруари, ќе организира „Отворен ден“. Сите заинтересирани ќе можат да ги искусат придобивките кои животот во овој вид голем станбен комплекс ги нуди, како што се ...

Повеќе »

Една супер година со Superdry! В сабота суперзабава на Водно

Супер активација за еден супер роденден!   Британскиот бренд Superdry прославува една година во Македонија. За таа цел за сите љубители на брендот  од Superdry подготвија интересен настан за една поинаква роденденска прослава. Бидете и вие дел од супер активацијата оваа ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (сабота): Шопинг-терапија за Вагите, славење за Овните, важна средба за Раковите…

Што ни предвидуваат ѕвездите за денешниот ден? Какви совети ни даваат за полесно и поубаво да го поминеме денот. ОВЕН – Сабота е, можеби сте планирале илјада поситни работи што треба да ги направите, но одеднаш ќе појави голема, важна ...

Повеќе »

3 причини зошто да се забавувате на GUS GUS в сабота на Скопски Саем

Win Music Freedom со задоволство ви го најавува концертот за светски познатиот електронски бенд GUS GUS, закажан за утре, 22 април во петтата хала на „Скопски Саем“. Ви издвојуваме три причини зошто да бидете дел од утрешното шоу: GUS GUS ...

Повеќе »

Германскиот диџеј Gregor Tresher со настап на 11 март во Епицентар

  Оваа сабота Епицентар за клаберите им приреди вистинска забава со настапот на германскиот диџеј Gregor Tresher. Локално љубителите на добрата музика ќе ги загрева диџеј Васо. „На вистинските познавачи и љубители на квалитетниот техно звук, гостувањето на Gregor Tresher ...

Повеќе »